Wycieczka piesza “Legenda Wilczej Góry”

Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu ŚląskiegoW najbliższą niedzielę (11.09) Centrum Informacji Miejskiej, PTTK Sosnowiec oraz Stowarzyszenie Pakosznica zapraszają na wycieczkę pieszą zatytułowaną “Legenda Wilczej Góry”. Tę oryginalną eskapadę poprowadzi Artur Ptasiński.

Prowadzący, który jest jednocześnie pomysłodawcą tej wyjątkowej ekspedycji zachęca nas opowiadając taką oto historię: -“Przed wielu laty na wschodnim stoku wzgórza stała samotna karczma, lecz często i licznie odwiedzana przez mieszkańców Starej Dąbrowy, Małobądza i Zagórza, którzy w porze letniej każdej niedzieli zbierali się na pogwarkę lub na tany przy dźwiękach muzyki. Pewnej niedzieli zaszedł do tej karczmy Pietrek Przystalik z Zagórza, wiodąc ze sobą swą narzeczoną Małgosię Skrzypczykównę, słynącą z urody na całą okolicę.” O tym co wydarzyło się później można dowiedzieć się biorąc udział w wycieczce, podczas której jak zapewniają organizatorzy “przemierzymy kilka mniej znanych, uroczych, bardzo zielonych zakątków Sosnowca”.

Zbiórka uczestników przed halą sportową MOSiR (ul. Braci Mieroszewskich 91) o godzinie 9:30. Podczas około czterogodzinnego spaceru wycieczka odwiedzi najnowsza wystawę w Pałacu Schoena Muzeum Miejskim. Są to zdjęcia Arkadiusza Goli, a wystawa nosi tytuł “Ogrodowa 1”. Wstęp dla uczestników wycieczki “Legenda Wilczej Góry” darmowy. Końcowy przystanek będzie na Pogoni, w okolicy budynku Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

Uczestnicy biorą udział w wycieczce na własną odpowiedzialność.  Udział jest bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów przejazdów oraz ubezpieczenia. Mile widziany dobry humor i ubiór turystyczny. Długość trasy to około 10 km. Polecamy.

[PP]

Bear