Wycieczka Korona Gór Sosnowca

Górka ŚrodulskaW najbliższą sobotę (20 sierpnia) odbędzie się kolejna wycieczka po Sosnowcu. Tym razem organizatorem jest Centrum Informacji Miejskiej oraz PTTK Sosnowiec. Jej tytuł to Korona gór Sosnowca, a poprowadzi ją Artur Ptasiński.

Start wycieczki zaplanowano na godzinę 14, a miejscem zbiórki będzie przystanek autobusowy Sosnowiec Dębowa Góra Zakopiańska (ul. gen. Andersa). Celem wycieczki jest zdobycie pięciu najwyższych sosnowieckich szczytów. Jak zapowiadają organizatorzy: -“Na naszym szlaku znajdą się: Jeneralska Góra, Pekin Katarzyński, Górka Środulska, Małe Zagórze, Mec, Górka, Park Mieroszewskich, Leszcze (i coś jeszcze), Głęboka Droga, Zagórze i Chechłówka i Mortimer.” Jak łatwo zauważyć trasę tej wycieczki można by podzielić na kilka mniejszych wycieczek, a i tak byłyby niezwykle ciekawe. Jej długość to około 12 km, szacowany czas przejścia to około 4,5 godziny a metą będzie hala MOSiR przy ul.Braci Mieroszewskich.

Warto na czas wycieczki zaopatrzyć się w odpowiedni strój i zapas wody. Serdecznie polecamy i zapraszamy w imieniu organizatorów. Udział bezpłatny, dobrowolny i na własną odpowiedzialność.

[PP]

 

 

Bear