Wkrótce Before Golden Vision 2014, czyli Dioptrie i The Animators

31 maja w sosnowieckim 2doors (ul.Małachowskiego 24) będzie miało miejsce wydarzenie pod hasłem Before Golden Vision 2014. Jak zapewniają organizatorzy impreza odbywa się w ramach przygotowań do Golden Vision Music & Art Festival 2014. Podczas koncertu swoje premierowe materiały zaprezentują zespoły Dioptrie i The Animators.

Zespół Dioptrie w lutym zarejestrował trzy utwory. Odbyło się to w Lipiński Studio. Do rejestracji wybrano trzy utwory: „Dioptrie”, „Basia T” i „Tramwaje”. Grają nastrojową, miłą dla ucha, a jednocześnie ambitną muzykę.

Jeśli chodzi o The Animatorsbardzo trudno jednoznacznie określić muzykę tego zespołu założonego w 2009 roku w Sosnowcu. Muzyka zespołu ma ciekawe brzmienie, momentami zaskakujące rozwiązania, wszystko robi wrażenie znakomicie zgranego i zrealizowanego pomysłu. Nie ma tu przypadkowości, każdy dźwięk ma swoje miejsce i brzmi w pełni. Niektórzy określają muzykę The Animators jako nowofalową. Nie do końca się z tym zgadzam, ponieważ jak pamiętam z dawnych czasów mianem muzyki nowofalowej określano wszystkie polskie kapele, które śpiewały po angielsku i do akompaniamentu używały więcej niż trzy instrumenty, a grających na nich muzycy znali więcej niż trzy akordy. Z The Animatorsami jest inaczej – to bardzo dobrej jakości muzyka, którą zaczyna poznawać coraz szersza publiczność. W zeszłym roku nawet znaleźli się z utworem „No” w propozycjach do Listy Przebojów Programu Trzeciego PR. The Animators mają też za sobą bardzo udany występ w programie X Factor. Nie tylko dlatego warto będzie zobaczyć ich w akcji na swoim terenie.

Początek imprezy o godzinie 20. Bilety do nabycia przed koncertem w klubie w cenie 15zł. Polecamy.

[PP]

Bear