Witold Wieczorek opowie o sosnowieckich browarach i nie tylko…

“Tradycje piwowarskie Zagłębia Dąbrowskiego” to tytuł książki, której ukazanie się planowane jest na wrzesień tego roku. Jej autor Witold Wieczorek będzie gościem VI Spotkania Sympatyków Sosnowca, które odbędzie się w piątek (24.04) w restauracji Stacja Sosnowiec (ul.Teatralna 9).

Kiedy powstał pierwszy sosnowiecki browar? Czy sosnowiecki piwo liczyło się kiedyś w kraju? W jakich miastach browar z Sosnowca miał skład fabryczny? Jakie piwiarnie były najpopularniejsze? Jakie ślady browarów znajdziemy dziś na terenie Sosnowca? To tylko niektóre z pytań jakie przychodzą do głowy w związku z tematyką piątkowej imprezy.

Witold Wieczorek (geograf, dr nauk ekonomicznych) od ponad 20 lat zajmuje się dziejami zagłębiowskiego przemysłu ze szczególnym uwzględnieniem piwowarstwa. Jest autorem i współautorem artykułów na ten temat. Wspólnie z bratem Tomaszem kolekcjonuje stare rzeczy związane z piwowarstwem, szczególnie zagłębiowskim. Współorganizuje Zagłębiowską Giełdę Birofiliów – w tym roku (19.09) odbędzie się jej 3. edycja. Witold Wieczorek specjalnie na tę okoliczność przygotował autorską prezentację fragmentów swojej bogatej kolekcji.

Spotkanie Sympatyków Sosnowca to oferta dla ludzi, którzy chcą spędzić czas w miłym towarzystwie, przy kawie, herbacie, ale też dla ludzi, których chcą poznać żywą historię naszego miasta. Podczas poprzednich imprez z tej serii w Stacji Sosnowiec goście mogli spotkać się twarzą w twarz z takimi znanymi ludźmi związanymi z naszym miastem jak Zbigniew Białas, Zbigniew Leraczyk, Tomasz Kostro, Anna Szczęsna-Urgacz, Franciszek Wszołek, Czesław Gałka, czy  Janusz Osiński.

Początek spotkania o 18. Wstęp wolny.

[PP]

Bear