Wieczór z aktorką Marią Bieńkowską w Artkwarium

W środę 13 listopada w Artkwarium (Pawilon Plaster Miodu, ul. 3 Maja 1) o godzinie 18 rozpocznie się spotkanie z aktorką Teatru Zagłębia – Marią Bieńkowską. Wieczory z aktorami to cykl spotkań współorganizowanych przez Artkwarium i Teatr Zagłębia, którego celem jest zapoznanie widzów z pracą w zawodzie aktora oraz z samym aktorem. To wieczór, podczas którego może wydarzyć się wszystko i to od jego uczestników w znacznym stopniu zależał będzie jego przebieg.

Maria Bieńkowska to absolwentka PWST we Wrocławiu (1990). Zadebiutowała w Teatrze Nowym w Zabrzu w spektaklu „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” w reż. M. Daszewskiego (1984). Współpracowała z teatrami: Teatr Nowy w Zabrzu (1984-1986), Teatr Śląski (1990-1999). Związana z Teatrem Zagłębia od 1999 r.
Obecnie w repertuarze Panią Marię można oglądać m.in. w „Upiorach”, „Między ustami a brzegiem pucharu”, czy w „Boeing, Boeing”.

Spotkanie będzie wzbogacone prezentacją zdjęć teatralnych przygotowanych przez Macieja Stobierskiego. Polecamy i zapraszamy.

[PP][Fot. Maciej Stobierski]

Bear