Wieczór z aktorką Agnieszką Bieńkowską w Artkwarium

W środę 25 września w Artkwarium (Pawilon Plaster Miodu, ul. 3 Maja 1) o godzinie 18 rozpocznie się spotkanie z aktorką Teatru Zagłębia – Agnieszką Bieńkowską. Wieczory z aktorami to cykl spotkań współorganizowanych przez Artkwarium i Teatr Zagłębia, którego celem jest zapoznanie widzów z pracą w zawodzie aktora oraz z samym aktorem. To wieczór, podczas którego może wydarzyć się wszystko i to od jego uczestników w znacznym stopniu zależał będzie jego przebieg. Środowe spotkanie jest pierwsze po wakacyjnej przerwie.

Co wiemy o Agnieszce Bieńkowskiej? Rodzice wymarzyli dla niej, że w przyszłości zostanie lekarzem… a ona już od urodzenia miała na siebie rozmaite pomysły, zupełnie odmienne. Na początku chciała być piosenkarką, później lekkoatletką, a następnie tancerką tańca towarzyskiego, aż wreszcie poszła po raz pierwszy do teatru na “Nasze Miasto” Thorntona Wildera i przepadła… Aktorstwo wciągnęło ją na dobre! Mimo iż rodzina namówiła ją, by przemęczyła się 4 lata na profilu biologiczno-chemicznym, dopięła swego.

Z Teatrem Zagłębia związana jest od 2001 roku. Ma za sobą wiele świetnych ról zarówno w przedstawieniach komediowych jak i w dramatach. Obecnie możemy podziwiać ją na scenie w takich sztukach jak “Boeing, Boeing”, “Tartuffe”, “Między ustami a brzegiem pucharu”, “Horror szał”, czy choćby w znanej doskonale – szczególnie młodszym widzom – “Ani z Zielonego Wzgórza”. Od kilku miesięcy Agnieszka Bieńkowska jest też wokalistką zespołu Ex Maanam, złożonego z byłych członków grupy Maanam. 

Zapowiada się niezwykły wieczór w znakomitym towarzystwie, tym bardziej że organizatorzy zapowiadają dla uczestników pewną niespodziankę.

Wcześniejsze trzy spotkania (z Grzegorzem Kwasem, Wojciechem Leśniakiem i Ryszardą Bielicką-Celińską) dostarczyły niemało emocji i zgromadziły wielu sympatyków Teatru Zagłębia. Już dziś mamy sygnały, że i tym razem będzie podobnie.

Podczas spotkania będzie można zobaczyć zdjęcia, których autorem jest Maciej Stobierski. Polecamy i zapraszamy. Wstęp wolny.

[PP][Fot. M.Stobierski]

Bear