Wernisaż wystawy “Trójkąt w kole. Marka Sosnowiec”

Trójkąt w kole18 lutego w sosnowieckim muzeum (ul.Chemiczna 12) odbędzie się wernisaż wystawy “Trójkąt w kole. Marka Sosnowiec”. Zarówno wystawa jak i jej otwarcie zapowiadają się niezwykle ciekawie.

Ponad roczne przygotowania do wystawy, gromadzenie eksponatów, apele do mieszkańców o użyczanie swoich eksponatów i oto zbliża się dzień gdy ujrzymy efekty tych zabiegów. Nie ma co ukrywać, ta wystawa jest odpowiedzią na zainteresowanie mieszkańców Sosnowca historią swojego miasta. Jest też odpowiedzią na zarzuty, że sosnowiecka placówka dotąd nie popularyzowała dziejów miasta w wystarczającym stopniu.

Wystawa ma pokazać produkty z których niegdyś słynął Sosnowiec, nierzadko rozpoznawalne w całej Polsce. Poznamy lub przypomnimy sobie firmy tworzące te towary, ich właścicieli, miejsca pracy.  Zobaczymy w jaki sposób reklamowano sosnowieckie produkty i jak dziś prezentują się loga dawnych producentów. Czy któreś z nich są dziś rozpoznawalne, czy znajdują się w świadomości dzisiejszych mieszkańców stolicy Zagłębia Dąbrowskiego?

Początek wernisażu o godzinie 18. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 3 kwietnia 2016. Zapraszamy.

[PP]

Bear