Warsztaty teatralne dla wszystkich

Kaprys w Księgarni (8)Spotkanie teatralne to tytuł kolejnych warsztatów z serii Sosnowiec łączymy pokolenia. Przypomnijmy, że są to cztery imprezy dofinansowane z Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych. Dzięki temu udział w nich jest bezpłatny, a ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Spotkania odbywają się w klubokawiarni Księgarnia (ul.Małachowskiego 22).

Tym razem w przestronnych pomieszczeniach Księgarni pojawią się znakomici aktorzy Teatru Zagłębia Aleksander Blitek i Krzysztof Korzeniowski (na zdjęciu). Pokażą oni w jaki sposób powinno pracować się ze swoim ciałem i głosem, jak używać emocji i jak przełamać swoją wstydliwość. Organizatorzy tak mówią o warsztatach: -“Pomocne będą kukły, lalki, marionetki, pacynki zrobione podczas warsztatów plastycznych. Za sprawą aktorów wszystkie lalki ożyją i tym samym zyskają duszę. Babcie i dziadkowie pokażą czym bawili się w czasach swojego dzieciństwa. Charakteryzatorka Wiktoria Rynkiewicz pokaże jak zmienić wiek aktora na potrzeby przedstawienia teatralnego lub filmu. Całemu spotkaniu magii doda pokaz baniek mydlanych oraz postacie z innego świata… Zarazimy dzieci miłością do świata teatru.”

Celem projektu „Łączymy Pokolenia” jest kulturalna, międzypokoleniowa aktywizacja mieszkańców Sosnowca poprzez działania edukacyjne, teatralne, muzyczne, plastyczne, rekreacyjne i happeningowe. Pomysłodawcy liczą, że to w perspektywie zachęci mieszkańców miasta, uczestników warsztatów do częstszego korzystania z oferty kulturalnej Sosnowca. Polecamy i w imieniu organizatorów zapraszamy. Przypominamy, że początek imprezy w sobotę (20.08) o godzinie 10. Zajęcia potrwają do godziny 14. Polecamy.

[PP]

Bear