Warsztaty muzyczne w Księgarni

Księgarnia SosnowiecPiosenka jest dobra na wszystko to tytuł kolejnych warsztatów z serii Sosnowiec łączymy pokolenia. Przypomnijmy, że były to cztery imprezy dofinansowane z Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych. Dzięki temu udział w tej imprezie, podobnie jak w poprzednich jest bezpłatny, a ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Spotkanie odbędzie się w sobotę 27 sierpnia w klubokawiarni Księgarnia (ul.Małachowskiego 22). Początek o godzinie 10.

Tym razem w przestronnych pomieszczeniach Księgarni pojawią się muzyka. Organizatorzy zapraszają do wspólnego muzykowania dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów z miasta Jana Kiepury i Władysława Szpilmana. W realizacji tego zadania pomogą uczestnikom międzypokoleniowa grupa wokalna “Projekt Muzykanci”, młodzież z grupy wokalnej “I to się ceni” oraz młodzież z wokalnej grupy dziecięcej “Kiepurki” z Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury. O godzinie 12 przewidziana jest Muzykoterapia, którą w oparciu o techniki muzykoterapeutyczne Macieja Kieryła poprowadzi Katarzyna Ogonowska – studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Celem projektu „Łączymy Pokolenia” jest kulturalna, międzypokoleniowa aktywizacja mieszkańców Sosnowca poprzez działania edukacyjne, teatralne, muzyczne, plastyczne, rekreacyjne i happeningowe. Pomysłodawcy liczą, że to w perspektywie zachęci mieszkańców miasta, uczestników warsztatów do częstszego korzystania z oferty kulturalnej Sosnowca. Polecamy i w imieniu organizatorów zapraszamy. Zajęcia potrwają do godziny 14. Polecamy.

[PP]

Bear