Warkocz królewny Wisełki na teatralnym podwórku

warkoczW niedzielę 3 lipca na podwórku kamienicy przy ulicy Dekerta 6 odbędzie się przedstawienie zorganizowane przez Piaskownicę Kulturalną. Przedstawienie interaktywne „Warkocz królewny Wisełki” w wykonaniu Teatru ART-RE to świetny pomysł na spędzenie letniego popołudnia. Piaskownica Kulturalna to miejsce w którym zwykle odbywają się zajęcia plastyczne oraz ciekawe warsztaty tematycznie dobrane pod gusta młodych uczestników. Jest to też miejsce, gdzie można zorganizować dziecku imprezę urodzinową.

Oto krótka zachęta do przyjścia na spektakl: ”Spektakl na podstawie mało znanej polskiej legendy autorstwa Marty Juza Jakubowskiej, przybliżający pochodzenie nazwy rzeki Wisły. Piękna królewna Wisełka jest świadkiem wielkiej suszy, która od dłuższego czasu pustoszy kraj, aby dowiedzieć się jak ratować gród i jego mieszkańców Wisełka udaje się po radę do starej wiedźmy. Ta nakazuje jej, żeby obcięła swój piękny warkocz i wrzuciła go do koryta wyschniętej rzeki. Dobre serce królewny i serce dla ludu sprawiają , że kraj zostaje ocalony. Sceneria drewnianego grodu, stroje z epoki naszych przodków, zapomniane zwyczaje sprzed wieków są cenną lekcja historii.”

Tę piękną historię na żywo obejrzeć można już w niedzielę, początek o godzinie 16.
Mimo, iż impreza przygotowana jest z myślą o dzieciach, również dorośli widzowie są mile widziani. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizator prosi o wcześniejszą rezerwację miejsc. Bilety w cenie 10 zł, a rezerwacji należy dokonywać pod adresem: biuro@piaskownicakulturalna.pl.

UWAGA. Bardzo ważna wiadomość! W przypadku opadów deszczu przedstawienie odbędzie się w lokalu Piaskownicy Kulturalnej mieszczącym się w tej samej bramie. Polecamy.

[PP]

 

Bear