Waldek Malina. Spotkanie w Aruko przy kawie i ciastkach

9 lipca o godz. 17.30 Kawiarnia Aruko przy al .Zwycięstwa zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Waldkiem Maliną.

Jego wielką pasją są podróże po świecie i wspinaczka górska. Od 14 lat przemierza świat w poszukiwaniu ekstremalnych przygód.
Zdobycie Denali, najwyższego szczytu Ameryki Północnej to marzeniu wielu wspinaczy. Waldkowi Malinie udało się to w czerwcu tego roku.
Kwestie logistyczne, zmienne warunki pogodowe, ekstremalne temperatury, duża ekspozycja oraz wysokość (6190 m.n.p.m) czyniły ten szczyt niezwykle trudnym do zdobycia. Posłuchamy opowieści o 15 dniach morderczej walki o sukces, która z dnia na dzień robiła się coraz trudniejsza. Będzie też o zmaganiu się z samym sobą oraz o przyziemnych problemach związanych ze wspinaczką w ekstremalnych warunkach.
Waldek Malina nie jest zawodowym podróżnikiem, na co dzień pracuje w hutnictwie jako tokarz.
Podczas wtorkowego spotkania dowiemy się wielu ciekawostek związanych z licznymi podróżami Waldka Maliny. Będzie też okazja do wspólnej, pamiątkowej fotografii. Na spotkanie zapraszają: Grzegorz Trzepiński (Aruko), Grzegorz Olszowski i Paweł Ptak.
Spotykanie rozpocznie się 9 lipca o godzinie 17:30 w Aruko (Sosnowiec, Aleja Zwycięstwa 5). Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
Bear