Wakacyjne grillowanie w Parku Środula

WyrwaniW sobotę 25 lipca Sosnowiec ogarnie mania grillowania. W Parku Środula odbędzie się impreza zatytułowana Wakacyjne Grillowanie. Najważniejszym punktem programu będzie konkurs na najlepszą potrawę z grilla. W tym dniu odbędą się też liczne pokazy kulinarne. Jeżeli pogoda pozwoli to Park Środula zmieni się w gigantyczny piknik z dymiącymi leniwie grillami.

Każdy z uczestników może przynieść swój własny grill przystąpić do konkursu. Do przygotowania i delektowania się potrawami, które coraz częściej trafiają na nasze nie tylko plastikowe, czy papierowe talerze zachęcać mają nie tylko nagrody ale również uznanie publiczności. Warto przypomnieć, że w ostatnich latach potrawy z grilla przestały traktowanie być jako dodatki do piwa oraz że coraz częściej trafiają do menu renomowanych restauracji. Niewątpliwą atrakcją będzie pokaz kulinarny Grzegorza Łapanowskiego.

GrilowanieJak wiadomo dobre grillowanie nie może się obejść bez dobrej muzyki. W tym roku muzyczną gwiazdą wieczoru będzie grupa Wyrwani, która specjalizuje się w graniu coverów takich zespołów jak Dżem, Lady Pank, Perfect, Wilki. Jak powiedział nam Paweł Pyszkowski koncert rozpocznie instrumentalny utwór grupy Toto – “Child’s anthem”. Drugim utworem będzie przebój grupy Dżem zatytułowany “Harley mój”. Ogólnie podczas niemal półtorej godzinnego koncertu pojawi się 6-7 piosenek z repertuaru Dżemu, co z pewnością świadczy o muzycznych upodobaniach członków grupy Wyrwani. Początek koncertu o 20:30.

Oto oficjalny program imprezy:

14.00 – rejestracja uczestników konkursu na najlepszą potrawę z grilla

16.00 – start imprezy

16.15 – konkursy i prowadzenie rozmów

17.30 – kulinarny konkurs z przymrużeniem oka

18.00 – pokaz grillowania w wykonaniu Grzegorza Łapanowskiego

19.30 – ocena uczestników konkursu przez Jury i muzyczny konkurs „co jest grane”

20.00 – ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród

20.30 – koncert zespołu WYRWANI

22.00 – zakończenie imprezy

Imprezę poprowadzą Aneta Chwalba i Remigiusz Rączka.

[PP]

 

 

Bear