W sobotę rusza festiwal Kolej w miniaturze

Moduły1Już w najbliższą sobotę rozpocznie się kolejna wystawa makiet kolejowych. Ta coroczna impreza odbywa się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu (przy ul. Jana Kilińskiego 31), dawnej „Kolejówce”.

Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem Kolej w miniaturze, co doskonale oddaje idee festiwalu. W poprzednich latach mogliśmy podziwiać niezwykłą trasę dla modeli pociągów, tzw. makietę modułową. Miniaturowe pojazdy przemieszczały się zarówno poprzez tereny miejskie jak i wiejskie. Wiele z odwiedzanych po drodze stacji miało niesamowicie malowniczą scenerię.

Tym razem podczas prezentacji zapowiadana jest podróż przez różne epoki. Ekspozycja podobnie jak w ubiegłych latach będzie miała miejsce w dwóch dużych salach. Poza nią do największych atrakcji należeć będzie symulator jazdy w kabinie lokomotywy elektrycznej EU07. Będzie można obejrzeć także kolekcję zbiorów unikatowych akcesoriów, urządzeń i narzędzi kolejowych oraz związanych z koleją zdjęć, map i planów. Będzie też okazja do uzupełnienia swoich zbiorów, czy też wręcz do rozpoczęcia nowej przygody z miniaturowymi kolejkami.

Na imprezę wybierają się kolekcjonerzy, modelarze oraz entuzjaści kolei z całej Polski oraz z krajów ościennych. Będzie to zatem doskonały pretekst do wspomnień o dawnych kolejach oraz o współczesnych wyzwaniach związanych z transportem kolejowym. Wystawy makiet kolejowych zawsze cieszą się dużym powodzeniem wśród dzieci, tym razem pewnie też nie zabraknie najmłodszych fanów pociągów.

Festiwal Kolej w Miniaturze można zwiedzać w sobotę 12.03.2016 w godzinach 10-20 oraz w niedzielę 13.03.2016 w godzinach 10-18. Polecamy. Wstęp wolny.

[PP]

 

 

• Stoiska z pamiątkami, modelami i akcesoriami do budowy makiet i dioram.

Bear