W sobotę festyn charytatywny w Ostrowach Górniczych

festyn ostrowyW sobotę 28 maja w Ostrowach Górniczych zapłoną wszystkie pozytywne serca Sosnowca. To właśnie tam, na boisku ZEW-u (ul.Gałczyńskiego 7) odbędzie się festyn charytatywny na rzecz Piotra Pastusiaka.

Przypomnijmy, że Piotr Pastusiak jest mieszkańcem Sosnowca. W maju zeszłego roku doznał poważnego urazu kręgosłupa, w konsekwencji, którego doszło do paraliżu górnych i dolnych kończyn ciała. Przeszedł skomplikowaną operację, jednak wada kręgosłupa i powikłania skutecznie blokują powrót do zdrowia, a co za tym idzie sprawność ruchową. Przed Piotrem długa i ciężka droga do poprawy obecnego stanu zdrowia. Priorytetem jest proces rehabilitacji, który odegra kluczową rolę i stanie się filarem do dalszych działań medycznych. Niestety proces ten jest niezwykle kosztowny i aby Piotr stanął na nogi potrzebne są środki finansowe, bez których wiele zbawiennych dla niego metod leczenia i rehabilitacji – pozostanie nieosiągalnych!!!

Festyn zapowiada się niezwykle interesująco. Tak bogatej oferty podczas tego typu imprezy jeszcze nie widzieliśmy. Nie ma się jednak co dziwić, gdyż w akcję włączyli się nie tylko mieszkańcy Ostrów, ale też reszty miasta. Dla dzieci będą tzw. dmuchańce, trampoliny, pokazy tańca, malowanie twarzy i kramy z watą cukrową i zabawkami. Dorośli spędzą czas na innych atrakcjach takich jak pokazy sportowe i występy sceniczne. Na estradzie zobaczymy m.in. Martę Bijan i Magdę Zawadę oraz zespół Axel-Bis.  Będą też kiełbaski z grilla, loteria w której główną nagrodą będzie przelot helikopterem ufundowany przez Pana Wojciecha Gawrońskiego. Będzie też licytacja cennych przedmiotów oferowanych przez darczyńców. Do kupienia będą pamiątki Zagłębia Sosnowiec oraz wiele innych fantów.

Początek festynu o godzinie 11. Organizatorzy obiecują zabawę do późnych godzin wieczornych.

Festyn Ostrowy Górnicze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[PP]

Bear