W poniedziałek rusza Jarmark Świąteczny (program)

ChoinkaW poniedziałek 21 grudnia startuje kolejny Jarmark Świąteczny. W tym roku odbędzie się w nowej lokalizacji (przy Al.Zwycięstwa) i w nowej imprezowej otoczce.

Lokalizacja jarmarku związana jest z szerszą koncepcją połączenia choinki, jarmarku, lodowiska i wydarzeń towarzyszących, które mają ożywić słynne “alejki”. Co tym razem kupimy na jarmarku? Tematycznie stoiska podobne będą do tych z lat ubiegłych, organizatorzy zapowiadają ciasta i słodycze, a także ozdoby świąteczne, kawę i herbatę z całego świata. Nie zabraknie też tradycyjnie wędzonych wędlin i oscypków, ręcznie wykonanej biżuterii, czy też miodów i wyrobów pszczelarskich. To tylko niektóre z atrakcji jarmarku, który będzie największym świątecznym kiermaszem w historii tego przedsięwzięcia w naszym mieście.

Co poza jarmarkiem, który potrwa do środy? Plan imprez jest taki, że każdy powinien znaleźć coś ciekawego dla siebie. Ponieważ program jest dość rozbudowany pozwalamy sobie zacytować go w całości. Liczymy, że Państwo pomimo świątecznych przygotowań znajdą czas by odwiedzić okolice Urzędu Miasta. Oto szczegółowy program:

21 grudnia:
Pierwszy dzień Jarmarku odbędzie się pod znakiem międzynarodowego projektu „Citipart”. Ten dwuletni projekt opiera się na współpracy różnych miast europejskich w celu dyskutowania i reagowania na obecne wydarzenia polityczne i społeczne, tak na poziomie lokalnym, jak i europejskim. Głównym tematem projektu jest obrona podstawowych wartości europejskich, jakimi są solidarność, pokój i tolerancja.
Wraz z uczniami trzech sosnowieckich liceów: II LO im. E. Plater, IV LO im. S. Staszica oraz VI LO im. J. Korczaka postaramy się wprowadzić mieszkańców w świąteczny nastrój i namówić ich do czynnego uczestnictwa w naszej imprezie.
Zaczniemy o godzinie 10.00 tworzeniem kilkusetmetrowego Łańcucha Świątecznej Solidarności, składającego się z tysięcy kolorowych, papierowych sklejanych na bieżąco  i przy współudziale mieszkańców ogniw. Efekt naszej pracy ozdobi szpaler drzew przy Alei Zwycięstwa, naprzeciw stoisk handlowych.  Na wspólne kolędowanie na scenie zaprosi chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniowie szkół w przebraniach świątecznych.  Będziemy rozdawać śpiewniki z tekstami kolęd i pastorałek, zachęcać mieszkańców do wspólnego śpiewania oraz częstować ciastkami i piernikami.
Na scenie zaprezentują się również uczniowie VI LO z programem teatralnym „Świąteczne opowieści literackie”. Przygotowaliśmy również malowanie twarzy dla najmłodszych.  Od godziny 15:00 miejsce artystów na scenie zajmą warsztaty plastyczne, na których będzie można wykonać ozdoby świąteczne.
22 grudnia:
W tym dniu główną atrakcją Jarmarku będzie wspólne z mieszkańcami gotowanie świątecznej zupy.
14.00 recital kolęd i pastorałek Roksany Rogali
15.00 warsztaty plastyczne, na których będzie można wykonać ozdoby świąteczne
17.00 koncert kapeli góralskiej WARZONKA (skrzypce, bas, dudy żywieckie, rogi pasterskie, piszczałki, fujarki i okaryny)
23 grudnia:
14.30 recital kolęd i pastorałek Roksany Rogali
15.30 warsztaty plastyczne, na których będzie można wykonać ozdoby świąteczne
17.30 Teatr ognia NAM-TARA z pokazem pn. „Mikołaj w ognistej krainie”.

Serdecznie polecamy i zapraszamy!

[PP]

 

 

 

Bear