VII Międzynarodowy Pokaz Makiet Kolejowych już w weekend

W sobotę i niedzielę (5 i 6 kwiecień) odbędzie się kolejna, siódma już wystawa makiet kolejowych. Ta coroczna impreza odbywa się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (tzw. Kolejówka) w Sosnowcu przy ul.Kilińskiego 31.

VII Międzynarodowy Pokaz Makiet Kolejowych, bo tak brzmi oficjalna nazwa imprezy rozpocznie się (dla zwiedzających) o godzinie 14 w sobotę i potrwa cztery godziny. Niedzielne spotkanie z modelarstwem odbędzie się w godzinach 10-13.

Ci, którzy jeszcze nie widzieli jak to wygląda powinni koniecznie zobaczyć na własne oczy. Dwie sale gimnastyczne wypełnione makietami dworców, nasypów kolejowych, przejazdów, mostów, zabudowań oraz najróżniejszej innej infrastruktury robią wrażenie. Do tego dodajmy kilkanaście pociągów osobowych i towarowych poruszających się według ustalonego wcześniej rozkładu jazdy. Rozwiązanie tego typu pozwala zobaczyć jednocześnie na torze modele lokomotyw parowych oraz modele nowoczesnych składów. Wszystko to robi wrażenie malowniczej krainy w której życie płynie jakby spokojniej w takt stukotu kół podmiejskiego pociągu.

Na imprezie z pewnością pojawią się kolekcjonerzy, modelarze oraz entuzjaści kolei z całej Polski oraz z krajów ościennych. Będzie to zatem doskonały pretekst do wspomnień o dawnych kolejach oraz o współczesnych wyzwaniach związanych z transportem kolejowym. To znakomity pretekst do wspomnień z dzieciństwa. Poprzednie wystawy cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci, tym razem pewnie też nie zabraknie najmłodszych fanów pociągów.

Wystawę można zwiedzać w sobotę 05.04.2014 w godzinach 14-18 oraz w niedzielę 06.04.2014 w godzinach 10-13. WSTĘP WOLNY! Polecamy

Zapraszamy serdecznie wszystkich, a na zachętę zamieszczamy linki do relacji z dwóch ostatnich spotkań w 2012 i 2013 roku.

[PP]

Bear