Uzdrowisko Marka Chlanda w Zamku Sieleckim

Do 16 lutego potrwa w Sosnowieckim Centrum Sztuki (ul.Zamkowa 2) wystawa Marka Chlanda zatytułowana “Uzdrowisko”. Zestaw zaprezentowanych na ekspozycji dzieł jest różnorodny zarówno w technice wykonania, jak i w tematyce. Pomimo to można znaleźć wspólny mianownik wszystkich prac. Podczas zwiedzania kolejnych sal możemy wyczuć spójność myślową prezentacji, podobieństwo klimatu przedstawianego na pracach Marka Chlanda.

Niektóre z pokazanych obrazów mogą na pierwszy rzut oka wydać się nieciekawe, wręcz nudne, ale ponieważ współtworzą instalację pięciu obrazów, gdy się im bliżej przyjrzymy wydaje się, że bez nich nie dałoby się w pełni wyrazić zamierzenia twórczego. Obrazy pokazywane w grupach są domkniętą całością.

Ciekawym pomysłem jest prezentacja kilku dzieł poprzez postawienie ich na stosie gazet, pomysł do tej pory chyba niespotykany. Także niby rozrzucone po kątach ludziki budzą zainteresowanie zwiedzających. Trudno opowiedzieć to słowami, wystawę Marka Chlanda w Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki trzeba po prostu zobaczyć.

Serdecznie polecamy.

[PP]

Bear