Urodzinki fajna sprawa, czyli święto Sergiusza i Żaby

Żabka i SergioJest ich dwóch, od trzech lat organizują wspólne urodziny – imprezę towarzysko-muzyczną. Zazwyczaj w klimacie Punk/Oi/SKA, zawsze w towarzystwie wiernych przyjaciół. Podobnie będzie tym razem.
Kim są Sergio i Żaba? Sergio, czyli Sergiusz Mucha (na zdjęciu z prawej) to znany w środowisku muzyki SKA, punk i rock emigrant rodem z Sosnowca, który nawet na chwilę nie zapomina skąd pochodzi. Utrzymuje liczne kontakty z krajanami, wspiera lokalne inicjatywy i dla wielu jest jednym z ambasadorów Sosnowca w Wielkiej Brytanii. Żaba, czyli Adam Marszałek, znany i lubiany sosnowiecki muzyk, jeden z twórców muzyki SKA w naszym mieście, ostatnio zaangażowany w punkowy zespół Czterdzieści Jeden Dwieście. Również Adam to lokalny patriota, człowiek niezwykle wrażliwy na sztukę, uczestnik wielu sosnowieckich projektów muzyczno-kulturalnych.
UrodzinkiObydwaj panowie zapraszają wszystkich chętnych, zarówno znajomych, jaki i tych co chcą uczestniczyć w ciekawej imprezie, na „urodzinki” które odbędą się w piątek i sobotę (27 i 28.11).
Podczas piątkowego spotkania zagrają Royal Spirit, Blitzed i Czterdzieści Jeden Dwieście. Szczególnie warto obejrzeć i posłuchać występu tego ostatniego zespołu. Namawiamy do tego nie tylko dlatego, że nazwa kapeli znakomicie koresponduje z nazwą naszego portalu. Dziura, Paweł, Zbyszek i Adaś budują coś czego dawno w Sosnowcu nie było. Słuchając ich ma się wrażenie, że to jakaś wiekowa kapela punkowa. Dobry warsztat muzyczny, zaangażowane teksty i dużo dobrej zabawy to to, co zobaczymy z pewnością podczas występu sosnowieckiego bandu. Czterdzieści Jeden Dwieście było gwiazdą pierwszego festiwalu punkowego Zagłębioza.
W sobotę zobaczymy Turbo Janusz, Zbeer, Krawal Banda i Faul. Niestety na ten dzień nie ma już zbyt wiele biletów.
Bilety wstępu można kupić przed i w trakcie trwania imprezy, cena bardzo przystępna 15zł. Ponieważ tak impreza ma charakter urodzinowy, mile widziane będą drobne upominki dla gospodarzy.
Serdecznie polecamy imprezę.
[PP]

Bear