Urodzinki fajna sprawa, czyli Sergio i Żaba zapraszają

Jest ich dwóch, od kilku lat organizują wspólne urodziny – imprezę towarzysko-muzyczną. Zazwyczaj w klimacie SKA, zawsze w towarzystwie wiernych przyjaciół. Podobnie będzie tym razem.

Kim są Sergio i Żaba? Sergio, czyli Sergiusz Mucha to znany w środowisku muzyki SKA, punk i rock emigrant rodem z Sosnowca, który nawet na chwilę nie zapomina skąd pochodzi. Utrzymuje liczne kontakty z krajanami, wspiera lokalne inicjatywy i dla wielu jest jednym z ambasadorów Sosnowca w Wielkiej Brytanii. Żaba, czyli Adam Marszałek (na zdjęciu), znany i lubiany sosnowiecki muzyk, jeden z twórców muzyki SKA w naszym mieście, ostatnio zaangażowany w punkowy zespół Czterdzieści Jeden Dwieście. Również Adam to lokalny patriota, człowiek niezwykle wrażliwy na sztukę, uczestnik wielu sosnowieckich projektów muzyczno-kulturalnych.

Obydwaj panowie zapraszają wszystkich chętnych, zarówno znajomych, jaki i tych co chcą uczestniczyć w ciekawej imprezie, na “urodzinki” które odbędą się w sobotę 29 listopada w sosnowieckiej klubokawiarni Pod Spodem (ul.Mościckiego 14, w bramie). Podczas spotkania zagrają Tora Tora Tora, The Pils i wspomniany zespół, w którym gra Żaba, czyli Czterdzieści Jeden Dwieście. Szczególnie warto obejrzeć i posłuchać występu tego ostatniego zespołu. Namawiamy do tego nie tylko dlatego, że nazwa kapeli znakomicie koresponduje z nazwą naszego portalu. Dziura, Paweł, Zbyszek i Adaś budują coś czego dawno w Sosnowcu nie było. Słuchając ich ma się wrażenie, że to jakaś wiekowa kapela punkowa. Dobry warsztat muzyczny, zaangażowane teksty i dużo dobrej zabawy to to, co zobaczymy z pewnością podczas występu sosnowieckiego bandu.

Podczas sobotniej imprezy w Pod Spodem “Urodzinki, fajna sprawa” dojdzie do półgodzinnego pokazu pocztówek z okresu PRL z Sosnowca. Pokażemy czasy, w których przyszli na świat nasi jubilaci. Niektóre miejsca na zdjęciach powinny powalić niejednego sosnowiczanina, który myśli że wszystko pamięta. Organizatorem pokazu jest Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, WikiZaglebie.pl oraz www.41-200.pl.

Bilety wstępu można kupić przed i w trakcie trwania imprezy, cena bardzo przystępna 11 zł, w ramach tego jedno piwo do odbioru przy barze. Organizatorzy obiecują również inne atrakcje, ale że to mają być niespodzianki, dlatego też niech to pozostanie w sferze tajemnicy. Ponieważ tak impreza ma charakter urodzinowy, mile widziane będą drobne upominki dla gospodarzy.

Serdecznie polecamy imprezę informując jednocześnie, że portal 41-200.pl objął nad nią patronat medialny. Zapraszamy do Pod Spodem w sobotę od godziny 18.

[PP]

Bear