Tony Tarantula & his Bastards i Drama zagrają w Sarmacie

Tony Tarantula W najbliższy piątek (15 lipca) w sosnowieckim pubie „Sarmata” (Hubala Dobrzańskiego 29) zagrają dwa zagłębiowskie zespoły Tony Tarantula & his Bastards i Drama.

Tony Tarantula and his Bastards to szybkie, bluźniercze psychobilly założone w 2012 roku. Mówią o sobie, że przed każdym koncertem wychodzą z piekła by przynieść szaleństwo, pot i rock’n’rolla. Mimo roszady w zespole dalej pokazują czym dla nich jest psychobilly i jak świat wygląda w ich oczach. Nie przeszkadza im też brak kontrabasu, bo psychobilly to nie kontrabas. „Czy kto z nami, czy kto nie – FuckTheWorld”. Skład zespołu od lat pozostaje niezmienny. Na gitarze gra i śpiewa Iwo, na basie i wokalu Zbyszek, a na perkusji Maciek. W Sarmacie usłyszymy trzy nowe kawałki grupy, dla niektórych niespodzianką może być nowa wersja utworu zespołu Motorhead.

Drama to grupa grająca hard rocka swój aktualny repertuar opiera na autorskich utworach, choć nie obce są jej też covery od których kiedyś zaczynała. Formacja Drama występuje w składzie: Julia Parka – wokal, Patryk Hajdys – perkusja, Wojciech Mucha – gitara, Mateusz Bykowski – instrumenty klawiszowe, Kacper Szklarski – bass, ekipa zespołu: Mateusz Izdebski, Mateusz Kuś.

„Sarmata” to lokal, który kojarzy się przede wszystkim z żywiołowymi jam session, które regularnie odbywają się tam gromadząc licznych muzyków z Sosnowca i okolic. Tym razem w piątek zobaczymy świetnie zapowiadający się koncert z ciekawymi brzmieniami. Wstęp wolny, początek imprezy o 20.

[PP]

Bear