Tomasz Kostro w Centrum Informacji Miejskiej

Plakat od cynkuWe wtorek 1 marca o godzinie 17 w Centrum Informacji Miejskiej (podziemny pasaż handlowy ul.Warszawska 3/20) odbędzie się spotkanie z Tomaszem Kostro. Popularny „Toko” promował będzie swoją najnowszą książkę zatytułowaną „Od cynku do kremu czyli gawędy historyczne o pionierach, milionerach, ich fortunach i przygodach”.

Tomasz Kostro w ostatnich latach kojarzony jest przede wszystkim jako (były już) redaktor pisma Sosnart, a także jako autor książki „Na początku był cynk…” (obecnie bardzo poszukiwanej na rynku) zawierającej opowieści o największych ludziach związanych z zagłębiowskim i śląskim przemysłem. W 2014 roku ukazał się też bogato ilustrowana książka „Sosnowiec między wojnami”, którą Tomasz Kostro napisał wraz z Anną Urgacz-Szczęsną. Ta pozycja literacka nadal cieszy się dużym powodzeniem, można ją nabyć m.in. w Centrum Informacji Miejskiej. Niedawno Pan Tomasz wydał zbiór swoich felietonów, dorobek ostatnich lat, na który składają się felietony publikowane na łamach SosnArt-u, a także wcześniejsze m.in. ze strony zaglebie.info i te bardziej aktualne z sosnowiec.info.pl.

“Od cynku do kremu…” to w pewnym stopniu nawiązanie do książki “Na początku był cynk…”, tyle że rozbudowane. Tu także poznajemy losy pionierów przemysłu, tu też poznajemy los ludzi i produkty przez nich tworzone.

Jeżeli komuś nie uda się odwiedzić Centrum Informacji Miejskiej we wtorkowe popołudnie to proponujemy kolejne spotkanie z autorem tyle że dzień później, w środę w Music Park Cafe (ul. Legionów 26a) o godzinie 18. Przy okazji spotkań można nabyć książkę w cenie 45zł. Na obydwa spotkania w imieniu autora oczywiście zapraszamy. Wstęp wolny.

[PP]

Bear