Tłumy na wystawie makiet modułowych w ZSTiL

Grabie Stare, Zbożęszczyn, Konska pri Rajci n ż., Żabi Róg, Porubka, Tarczyn, Sitawa, Tc2 to przystanki kolejowe, które można było obejrzeć podczas prezentowanej w sosnowieckim Zespole Szkół Technicznych i Licealnych wystawy makiet modułowych.

Tłumy odwiedzających dwudniową wystawę mówią same za siebie. Z roku na rok jest coraz więcej chętnych do odwiedzania tej prezentacji. Wystawa ta to prawdziwa gratka dla miłośników kolei, kolekcjonerów i modelarstwa, okazja do spotkań i wspólnego poszerzania wiedzy.

Długość trasy przejazdu pociągów w tym roku wynosiła 110 metrów, ekspozycja miała miejsce w dwóch dużych salach. Pociągi poruszały się według rozkładów jazdy. Tego typu rozwiązanie pozwala zobaczyć jednocześnie na torze modele starych lokomotyw oraz nowoczesnych składów. Odwzorowane z najmniejszymi szczegółami torowiska oraz ich okolice są warte obejrzenia (budynki, rzeki, jeziora, pastwiska, lasy), nie tylko przez miłośników kolei. Dla dorosłych zwiedzających to znakomity pretekst do wspomnień z dzieciństwa.  Dla licznie przybyłych dzieci była to bardzo duża atrakcja.

Na kolejne spotkanie z makietami modułowymi zapraszamy za rok, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznej wystawy.

 

[PP]

Bear