Takiej wycieczki po Sosnowcu jeszcze nie było – ogrom atrakcji

Trójkąt Trzech CesarzyTak wiele atrakcji podczas jednego spaceru po Sosnowcu jeszcze nie było. Wycieczka “Bulwarem Czarnej Przemszy” już w najbliższą sobotę 1 października. Zbiórka uczestników o 9:45 przed budynkiem Muzeum Miejskiego przy ul.Chemicznej 12.

O godzinie 10 zacznie się zwiedzanie najnowszej, niezwykle ciekawej wystawy prac Arkadiusza Goli zatytułowanej “Ogrodowa 1”. Ekspozycja prezentuje przede wszystkim zdjęcia z nieczynnej już ostatniej zagłębiowskiej kopalni węgla kamiennego “Kazimierz-Juliusz”. Prócz zdjęć są na niej akcesoria związane z praca górników, a także projekcje multimedialne związane z funkcjonowaniem kopalni.

Po zwiedzeniu muzeum wycieczkowicze przemieszczą się poprzez zabytkowe osiedle patronackie Schoenów, Plac Kościuszki w okolice kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP obok którego znajduje się dawna karczma firmowa Browaru Sieleckiego, dziś plebania kościelna.

Kolejną niewątpliwie ogromną atrakcją będzie możliwość zwiedzenia Pałacu Dietla. Opłata za wejście do tego obiektu to pięć złotych, pokrywany indywidualnie przez uczestników wycieczki. Następnym przystankiem na trasie będzie budynek dawnego Pałacu Schoena, dziś Sądu przy ulicy 1 Maja. Będzie wyjątkowa i rzadka możliwość zwiedzenia tego budynku. Po odwiedzeniu m.in. sali, w której toczył się proces w książce Zbigniewa Białasa “TAL” uczestnicy udadzą się przez Park Harcerski i Ogród Polisensoryczny w okolice zabytkowego, nitowanego mostu na Czarnej Przemszy, w okolicach danej fabryki chemicznej “Radocha”.

Na trasie spaceru pojawi się też jaz na Czarnej Przemszy, który jest elementem niezrealizowanego przed II wojną światową wielkiego portu rzecznego w Modrzejowie a także staw leśny “Wygoda” z “Rybaczówką”. Zbliżając się do Trójkąta Trzech Cesarzy będzie możliwość obejrzenia cmentarza żydowskiego w Modrzejowie. Wycieczka kończy się na Trójkącie Trzech Cesarzy gdzie uczestnicy będą mogli wziąć udział w pieczeniu przyniesionych przez siebie kiełbasek.

Osoby biorące udział w wycieczce uczestniczą w niej wyłącznie na własne ryzyko i odpowiedzialność. Organizator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ewentualne szkody, bądź straty wynikłe na rzecz uczestnika wycieczki lub wynikłe z jego powodu. Zalecamy dokonanie indywidualnego ubezpieczenia.

Polecamy serdecznie, gdyż jak już wspomnieliśmy takiej wycieczki, z tak licznymi atrakcjami w Sosnowcu jeszcze nie było.

[PP]

 

 

 

 

Bear