Święto zalewajki w Sosnowcu

Magiel KulinarnyW dniach 16-17 września w sosnowieckim Maglu Kulinarnym (ul.Warszawska 5A) odbędzie się “4 Święto zalewajki”. Zalewajka uchodzi za produkt zagłębiowski dlatego też impreza jest warta odwiedzenia nie tylko przez smakoszy, ale również przez lokalnych patriotów.

Poza zagłębiowską zalewajką tym razem skosztować będzie można zup z innych rejonów Polski. Ich wspólnym mianownikiem jest kwaskowy smak. Organizatorzy w taki oto sposób zachęcają do wzięcia udziału w tej imprezie: -“Do naszej zagłębiowskiej zalewajki przybyły zupy z różnych regionów i tak popróbować będzie można: kwaśnicy z Milówki, Poznańskie białe kwaśne, kwaśny klops, Kiesełycia, ukraińskiej zupy z kiszonych pomidorów i będą również dwaj przyjaciele barszcz z wody z pod kiszonych ogórków i barszcz z kiszonych buraków. To zupy o dużej różnorodności smaku, tekstury i wyglądu. Ich przepisy pozyskaliśmy od znajomych, znajomych znajomych, rodzin, wybitnych szefów kuchni i przyjaznych nam osób”.

Oprócz możliwości spróbowania wyżej wymienionych zup będzie też konkurs, w którym smakosze wybiorą „najlepsza przyjaciółkę zagłębiowskiej zalewajki”. Wszyscy głosujący wezmą udział w losowaniu nagród w postaci książek o tematyce kulinarnej.

Serdecznie polecamy tę imprezę, podobnie jak każdą inną inicjatywę promującą naszą tożsamość regionalną. Kosztujmy więc zalewajkę zagłębiowską, a także poznawajmy inne ciekawe smaki serwowane podczas czwartego już święta zalewajki w Sosnowcu.

[PP]

Święto zalewajki

Bear