Święto Zalewajki w Maglu Kulinarnym 26-29.06.2014

W dniach 26-29 czerwca w sosnowieckim Maglu Kulinarnym (ul.Warszawska 5A) odbędzie się “Święto zalewajki”. Zalewajka uchodzi za produkt zagłębiowski dlatego też impreza ta odbędzie się w ramach projektu “Zagłębiowskie smaki dzieciństwa”.

Podczas czterech dni będzie można spróbować zalewajek z różnych części polski. Jak zapewniają organizatorzy: “Będzie można poznać smak zalewajek łódzkiej, radomszczańskiej, świętokrzyskiej, podkarpackiej, kujawską, sanocka i Szewczuchę. Ugotujemy też zalewajki inspirowane różnymi kuchniami Polski – góralska, mazurska, myśliwska i będzie zalewajka wegetariańska. Poprzez te działania pragniemy pokazać, że nasza regionalna zupa może smakować niezwykle różnorodnie, czasami pospolicie a czasami bardzo wykwintnie.
Dla wszystkich gości, którzy w tych dniach zamówią zalewajkę oraz wezmą udział w plebiscycie na „najlepszą Polską zalewajkę przygotowaliśmy nagrody w formie książek kulinarnych“.

Kolejnym pretekstem do przyjścia do restauracji Magiel Kulinarny będzie koncert SPECJAL TRIO w składzie Janusz Muniak (saxofon tenorowy), Kajetan Galas (organy Hammonda) i Arek Skolik (perkusja). Taki zestaw wyśmienitych wirtuozów zdarza się rzadko. Muzycy zagrają w pierwszym dniu “Święta Zalewajki”. Początek o godzinie 19.

28 czerwca upłynie pod znakiem konkursu na Mistrza Zalewajki 2014. W konkursie może wziąć udział każdy. Zmagania konkursowe będą odbywały się w godzinach 15-19. Rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach na zalewajkę tradycyjną i zalewajkę nową.

Noc z 28 na 29 czerwca w Sosnowcu będzie Nocą Zalewajki. Podczas nocnej konsumpcji można będzie posłuchać muzyki na żywo. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie.

[PP]

Bear