Święto piwa na Małachowskiego

Małachowskiego TramwajTego jeszcze w tym miejscu nie było. Piwo lało się będzie do gardeł wprost z litrowych kufli, dziewczęta w bawarskich strojach uwijały się będą żwawo pomiędzy stolikami, a dla najodważniejszych przygotowano konkursy sprawnościowe.

W sobotę 17 września o godzinie 17 stoliki przy lokalach na Małachowskiego zapełnią się przekąskami i napojami nawiązującymi do biesiad piwnych popularnych u naszych zachodnich sąsiadów. Po wyniesieniu się z Sosnowca do Zawiercia Zagłębiowskiej Giełdy Birofiliów Oktoberfest na Małachowskiego zapowiada się na największą piwną imprezę w naszym mieście od lat. Zapowiadane są ciekawe marki i odmiany złocistego trunku.

W sobotę oprócz uczty ciała będzie też coś dla duszy, czyli koncert zespołu Future Folk. Zespół ten, choć gra dopiero pięć lat znany jest już ze swojego oryginalnego brzmienia. Sami o sobie mówią, że grają góralską muzykę elektroniczną do tańca hej! Koncert awizowany jest na godzinę 20.

Ciekawie zapowiada się iluminacja zabytkowego budynku dawnego Banku Polskiego (dziś ING).

Impreza zapowiada się ciekawie, oby tylko pogoda nie sprawiła psikusa. Z drugiej strony najgorsze co może być to deszcz i pogoda barowa, a więc w tym przypadku też dobra…

[PP]

Bear