STC TABAKO feat ANIA GŁUC zagra w Music Park Cafe

15 sierpnia w sosnowieckim Music Park Cafe odbędzie się ciekawa impreza. W tym dniu z głośników popłyną grane na żywo niebanalne dźwięki grupy występującej jako STC TABAKO. Koncert zapowiadany jest jako muzyka elektroniczna na żywo, choć z całą pewnością muzykę tej grupy nie jest tak łatwo zaszufladkować. Niektórym może wydać się bezzasadne łączenie muzyki elektronicznej z perkusja, skoro na elektronicznych instrumentach można utworzyć niezliczoną kombinację dźwięków perkusji. Żeby próbować wyobrazić sobie jakiego rodzaju muzykę tworzy STC TABAKO trzeba przyjrzeć się muzykom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. STC TABAKO to przede wszystkim duet  Sebastian “Stecyk” Steć i Mikołaj Tabako. Powiedzieć o Stecyku, że to legenda polskiej sceny Ska to tak jakby nic nie powiedzieć. To dzięki takim muzykom jak on dzisiejszych perkusistów nie zastąpiły automaty. Elektroniczny perkusista nie ma duszy, a bez duszy nie można współtworzyć tylu ciekawych kapel. Skankan, Ziggie Piggie, Horrorshow dla niektórych to tylko puste nazwy, ale dla fanów Ska i reggae to najważniejsze muzyczne projekty w Polsce. Sebastian to muzyk wszechstronny, ambitny, który ciągle poszukuje nowych brzmień. Stąd też zaangażowanie w kolejny projekt.
Mikołaj Tabako to muzyk trębacz, współpracował m.in. z The Bartenders, Ziggie Piggie, Habakukiem, czy Jackiem Kleyffem. Występuje jako muzyk sesyjny, tworzy muzykę do reklam. Mikołaj Tabako często angażuje się w akcje charytatywne, jest animatorem kultury.
W czwartkowy wieczór będziemy mogli usłyszeć wokalistkę Anię Głuc. Ta sosnowiecka artystka ma za sobą udane występy na wielu scenach. Startowała m.in. w konkursach piosenki francuskiej. Jej największymi pasjami są muzyka i teatr. Będziemy mieli okazję przekonać się w jaki sposób można połączyć ze sobą te pasje i jak współgrają z muzyką wykonywaną przez STC TABAKO.

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad tym, czy warto przyjść na koncert niech przeczyta słowa manager Ewy Lis: -“STC TABAKO gra drum and bas, jungle, dub, dubstep przeplatane jazzem, oczywiście wszystko na żywo. Ania Głuc jest jedyną wokalistką jaka wystąpi, ale jeżeli ktoś z publiczności będzie miał ochotę podczas występu “złapać” za mikrofon i zaśpiewać, lub zagrać np. na trąbce nie będzie to stanowiło żadnego problemu (jak to zapisało się już w zwyczaju podczas naszych koncertów). Po wystąpieniu przewidujemy improwizacje, w których każdy będzie mógł wziąć udział. W trakcie setów “puścimy” kapelusz w stronę publiczności z prośbą o wsparcie finansowe dla muzyków, poprzez co chcemy zwrócić uwagę na to, że coraz ciężej jest utrzymać się z zawodu muzyka. Z różnych powodów kultura coraz bardziej cierpi. Tym samym rozpoczynamy koncert pod hasłem: “Kultura utyka, wrzuć do kapelusza muzyka”, co jest pisząc trywialnie żałosnym hasłem naszych czasów”.

Przypomnijmy raz jeszcze, koncert STC TABAKO rozpocznie się w czwartek 15 sierpnia o godzinie 20:41 w Music Park Cafe (Sosnowiec, ul.Legionów 26A, obok Parku Sieleckiego i Szkoły Muzycznej). Wstęp wolny

[PP]

Bear