Spotkanie Sympatyków Sosnowca z Arienne Dorothea Agnoletto i Michałem Góralem

Arienne Dorothea AgnolettoWyjątkowo we wtorek (5.07) w restauracji Stacja Sosnowiec (ul.Teatralna 9) odbędzie się kolejne Spotkanie Sympatyków Sosnowca. Tym razem rozmawiać będziemy o muzyce poważnej, a gośćmi będą Arienne Dorothea Agnoletto i Michał Góral.

Arienne Dorothea Agnoletto to światowej sławy kompozytorka, dyrygentka, pianistka, skrzypaczka, a przy tym jednocześnie dyplomowany prawnik Dzieląca swoje życie pomiędzy Sosnowcem i Wiedniem, pomimo licznych podróży nie zapomniała o regionie z którego się wywodzi. Stara się aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym Sosnowca i Będzina w którym się urodziła. Michał Góral to dyrektor klubu im. Jana Kiepury, jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. W Sosnowcu od lat kojarzony jest w środowisku muzycznym jako dyrektor artystyczny festiwalu – Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej. Jak to zwykle bywa w tle rozmów będziemy mogli podziwiać ciekawe zdjęcia. Będzie okazja zadawać pytania i zrobić sobie wspólne zdjęcia z gośćmi.

Przypomnijmy, że Stacja Sosnowiec to lokal gastronomiczny, w którym cyklicznie odbywają się Spotkania Sympatyków Sosnowca. Gośćmi poprzednich spotkań byli m.in. Rafał Bryła, Zbigniew Białas, Zbigniew Leraczyk, Janusz Osiński, Czesław Gałka, Artur Ptasiński, Mieczysław Klein, Dariusz Nawrot, Anna Urgacz-Szczęsna, Tomasz Kostro, Franciszek Wszołek, Dariusz Jurek, Janina Kapuścik-Witek, Mikołaj Dziewiatowski, Cezary Podraza, Marian Jasiński, Martyna Bierońska, Paweł Duda, Józef Gałeczka, Leszek Baczyński, Grzegorz Onyszko, Tomasz Służałek, Dariusz Szczubiał, Marian Kardas, Zbigniew Zarzycki, Jarosław Szopa, Wojciech Jaroszewski, Krzysztof Kasprzyk i Witold Wieczorek. Rozmawiano o czasach gdy powstawało Zagłębie Sosnowiec oraz o jego żywych legendach, o historii browarów sosnowieckich, poznaliśmy losy Basi i Izabeli na tle sosnowieckich realiów, o sukcesach sosnowieckiej koszykówki, o latach międzywojennych w Sosnowcu, o Powstaniu Styczniowym w Sosnowcu, o Zamku Sieleckim, o wielkich ludziach kultury i sportu rodem z miasta Kiepury, o Maczkach w latach międzywojennych, o Teatrze Zagłębia i o powieściach „Korzeniec”, „Puder i pył” i „TAL”, a także o cerkwiach sosnowieckich, największych sukcesach Płomienia Milowice i sportach walki.
Zapraszamy serdecznie. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny.

[PP]

Bear