Spotkania autorskie z Tomaszem Kostro

DSCN7832W tym tygodniu odbędą się dwa kolejne spotkania autorskie z Tomaszem Kostro. Popularny „Toko” promował będzie swoją najnowszą książkę zatytułowaną „Od cynku do kremu czyli gawędy historyczne o pionierach, milionerach, ich fortunach i przygodach”.

Tomasz Kostro w ostatnich latach kojarzony jest przede wszystkim jako (były już) redaktor pisma Sosnart, a także jako autor książki „Na początku był cynk…” (obecnie bardzo poszukiwanej na rynku) zawierającej opowieści o największych ludziach związanych z zagłębiowskim i śląskim przemysłem. W 2014 roku ukazał się też bogato ilustrowana książka „Sosnowiec między wojnami”, którą Tomasz Kostro napisał wraz z Anną Urgacz-Szczęsną. Ta pozycja literacka nadal cieszy się dużym powodzeniem, można ją nabyć m.in. w Centrum Informacji Miejskiej. Niedawno Pan Tomasz wydał zbiór swoich felietonów, dorobek ostatnich lat, na który składają się felietony publikowane na łamach SosnArt-u, a także wcześniejsze m.in. ze strony zaglebie.info i te bardziej aktualne z sosnowiec.info.pl.

„Od cynku do kremu…” to w pewnym stopniu nawiązanie do książki „Na początku był cynk…”, tyle że rozbudowane. Tu także poznajemy losy pionierów przemysłu, tu też poznajemy los ludzi i produkty przez nich tworzone.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 3 w Klimontowie (ul.Klonowa 12). Początek o godzinie 17.

Drugą imprezę zaplanowano na 8 kwietnia w restauracji Stacja Sosnowiec (ul.Teatralna 9). Początek o godzinie 18.

Na obydwa spotkania wstęp wolny. Polecamy.

[PP]

Bear