Spacer śladami powieści Zbigniewa Białasa

Zbigniew BiałasW najbliższą sobotę (21.05) odbędzie się spacer śladami sosnowieckich powieści Zbigniewa Białasa. Impreza zorganizowana będzie w ramach Festiwalu Apostrof. Spacer wystartuje w okolicach sklepu Empik w Plazie (ul.Sienkiewicza 2).

Najnowsza sosnowiecka powieść Zbigniewa Białasa “TAL” cieszy się ogromnym powodzeniem. Jest to trzecia po książkach „Korzeniec” i „Puder i Pył” opowieść z naszym miastem w tle. Dla niektórych czytelników to jednak właśnie Sosnowiec jest głównym bohaterem prozy Białasa. Na łamach wspomnianych wyżej dwóch pierwszych powieści czytelnik mógł przenieść się w czasie do dawnego Sosnowca, wczuć się w rolę postaci znanych i anonimowych mieszkańców ówczesnego miasta. Podobnie jest w „Talu”. Ile miejsc z tej i wcześniejszych powieści możemy odwiedzić w czasie niemal dwugodzinnego spaceru? Profesor Białas obiecuje, że będzie to Katedra, dom Poli Negri, dworzec i mauzoleum Dietlów. Przy czym do mauzoleum wchodzimy do środka, w Katedrze policzymy kroki, a pod domem Poli Negri zastanowimy się, w którym mieszkaniu spędzała noc poślubną. Zapowiada się ciekawie.

Początek spaceru o godzinie 12. Udział dobrowolny i bezpłatny. Serdecznie polecamy spędzenie soboty z miejscami z książek Zbigniewa Białasa w Sosnowcu, który wciąż kryje dużo tajemnic.

[PP]

Bear