Spacer po historycznych miejscach Porąbki

160Kolejny ciekawy spacer po naszym mieście już14 listopada, czyli w najbliższą sobotę. Tym razem Grzegorz Onyszko zaprasza nas do historycznych miejsc Porąbki. Pretekstem do zorganizowania spaceru jest jubileusz 60-lecia Klubu Przewodników Turystycznych w Sosnowcu.

Prowadzący wycieczkę Grzegorz Onyszko zdążył już nas przyzwyczaić do długich spacerów zakamarkami wschodnich dzielnic Sosnowca. Tym razem zapowiada, że przy okazji wycieczki dowiemy się o historii Porąbki i jej przysiółków. Usłyszymy, jaką rolę odgrywali w rozwoju wsi biskupi. Porozmawiamy o planach budowy hut cynku i żelaza oraz o znanych osobach, które odwiedziły tę dzielnicę.

Przypomnijmy, że poprzednie wycieczki odbyły się m.in. po Maczkach, Kazimierzu Górniczym, Ostrowach Górniczych, Dańdówce i Borze oraz po zespole cmentarzy przy ul.Smutnej. Jak będzie tym razem?

Zbiórka uczestników wycieczki o godzinie 11 w pobliżu Domu Gromadzkiego (biblioteka), przy ul.Zagórskiej 3. W to miejsce można dotrzeć m.in. tramwajem 27. Obowiązuje strój turystyczny. Polecamy i zapraszamy.

[PP]

 

 

Bear