Spacer po historycznych miejscach Ostrów Górniczych

0709210 września odbędzie się spacer po Ostrowach Górniczych. Ta dzielnica Sosnowca skrywa wiele sekretów, kilka z nich wyjdzie na jaw, oczywiście dla tych, którzy zechcą je poznać. Pomoże w tym sosnowiecki historyk Grzegorz Onyszko, który zapowiada ujawnienie wielu ciekawych faktów, szczególnie z czasów gdy Ostrowy Górnicze nosiły jeszcze nazwę Niemce.
Co będziemy mogli zobaczyć? Jedną z ciekawostek będzie miejsce, skąd niegdyś startowały szybowce, dowiemy się też co łączy premiera Ignacego Paderewskiego z Ostrowami Górniczymi oraz gdzie ukrywał się Józef Piłsudski. Spróbujemy odszukać ślady dawnej kopalni, huty oraz browaru.
Niektórzy uważają, że Ostrowy Górnicze swoje lata świetności mają już za sobą. Jeśli przyjrzymy się pięknym starym ceglanym budynkom, z pewnością wielu z nas dostrzeże tkwiący w nich potencjał. Być może wkrótce to w Ostrowach Górniczych powstaną nowe ciekawe osiedla domków jednorodzinnych.
Pomysłodawczynią wycieczki jest radna dzielnicy Ostrowy Górnicze Marzenna Stokłosa.
Organizatorem spaceru jest Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowach Górniczych, która wraz z Radą Dzielnicy Ostrowy Górnicze, Kołem Seniorów ZHP “Korzenie” oraz Klubem Przewodników przy PTTK Oddział w Sosnowcu serdecznie zapraszają do udziału w imprezie. Zbiórka przed Biblioteką (ul. Gałczyńskiego 38) o godzinie 16:30. Przewidywany czas wycieczki to 2-3 godziny. Prosimy dostosować ubiór do warunków pogodowych. Wstęp wolny.
[PP]

Bear