Spacer po historycznych miejscach Ostrów Górniczych

OstrowyW najbliższy czwartek (16 czerwca) odbędzie się spacer po historycznych miejscach Ostrów Górniczych. Prowadzący Grzegorz Onyszko zapowiada, że uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić miejsca związane z historią tej uroczej dzielnicy, a także poznać dziele niektórych jej mieszkańców.

Jak to często bywa podczas sosnowieckich spacerów historycznych będziemy mogli wskazać lokalizacje w których przebywali znani ludzie oraz zobaczyć jak dziś wyglądają miejsca w których niegdyś znajdowały się zakłady nadające rytm życia całej dzielnicy. Na swojej drodze napotkamy ślady po kopalniach “Dorota” i “Feliks”, a także po hucie cynku “Joanna”.

Grzegorz Onyszko jest historykiem, autorem artykułów o naszym regionie. Jest jednym  z pomysłodawców spacerów historycznych po Sosnowcu. Wiele z nich prowadził osobiście. Spacery cieszą się bardzo dużą popularnością, niektóre z nich jak ten z 2015 roku po Ostrowach Górniczych zgromadziły grubo ponad 100 osób.

Wycieczka odbywa się w ramach cyklu „Wędrówek sosnowieckich z historią w tle”. Koszt uczestnictwa to symboliczne 1 zł, w zamian uczestnicy otrzymają okolicznościową plakietkę.

Zbiórka uczestników w pobliżu filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Gałczyńskiego 38),
o godz. 17. Serdecznie polecamy.

[PP]

Bear