Spacer po historycznych miejscach Kazimierza Górniczego

KazimierzW sobotę 3 października odbędzie się spacer po historycznych miejscach Kazimierza Górniczego. Przewodnikiem podczas tej wycieczki będzie sosnowiecki historyk Grzegorz Onyszko.

Wcześniejsze dwie duże wycieczki odbyły się po Maczkach i Ostrowach Górniczych. Każda z nich zgromadziła ponad sto osób, tym razem zapowiada się podobnie. Na spacer przygotowano specjalne nagłośnienie, aby każdy uczestnik mógł usłyszeć narrację prowadzącego.

Co zobaczymy podczas wycieczki? Organizatorzy obiecują, że dowiemy się gdzie znajdowała się huta cynku, gdzie stoi porzucony niemiecki czołg oraz gdzie osadzono niemieckich rozbójników. Co wspólnego z Kazimierzem Górniczym mają Ignacy Paderewski, Józef Piłsudski, Franciszek Maria Lanci, Stanisław Staszic? W czasie spaceru zobaczymy najciekawsze budynki dzielnicy oraz poznamy miejscowe nazwy.

Zbiórka uczestników spaceru przed Parkiem im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym (ul.Jasieńskiego) o godzinie 11. W imieniu organizatorów prosimy o dostosowanie obuwia do charakteru imprezy, preferowany jest strój turystyczny. Po zakończeniu wycieczki będzie możliwość upieczenia kiełbasek nad ogniskiem (kiełbaski we własnym zakresie). Przewidywany czas imprezy to około 3-3,5 godziny. Na miejsce można dojechać z centrum Sosnowca zastępczym autobusem T27, 622 oraz 34. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

[PP]

Bear