Spacer historyczny po Środuli i Konstantynowie

Sosnowiecki PTTK  im. Aleksandra Janowskiego zaprasza w piątek 9 czerwiec na spacer historyczny po Środuli i Konstantynowie. Wycieczkę poprowadzi Grzegorz Onyszko, historyk, autor licznych artykułów o tematyce regionalnej oraz przewodnik, który spopularyzował wycieczki historyczne po Sosnowcu.

Zbiórka wszystkich chętnych odbędzie się przy szkole podstawowej nr 16 (ul. Okrzei 56) o godzinie 17:30. Grzegorz Onyszko zapowiada, że podczas spaceru poznamy dzieje dzielnicy Środula oraz Konstantynowa oraz poszukamy pozostałości dawnej zabudowy Środuli sprzed budowy blokowiska. Dowiemy się też jak wyglądał Konstantynów przed 1914 rokiem. W czasie wycieczki przejdziemy też śladami polskich działań rewolucyjnych oraz poznamy historię środulskich i konstantynowskich zakładów, które były sławne na cały świat.
W czasie eskapady obowiązuje ubiór i obuwie turystyczne. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu, uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie, członkowie PTTK mają ubezpieczenie w ramach opłaconej składki członkowskiej za 2017 r. Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym przewodnik Symboliczne wpisowe na wycieczkę w wysokości 1 zł – w zamian pamiątkowy button (plakietka).

Polecamy.

[PP]

Bear