Spacer historyczny po Niwce i Modrzejowie

40W najbliższa niedzielę (13.12) odbędzie się ostatni już w tym roku historyczny spacer po naszym mieście. Tym razem Grzegorz Onyszko zaprasza nas do odwiedzenia najważniejszych miejsc Niwki i Modrzejowa. Pretekstem do zorganizowania spaceru jest jubileusz 60-lecia Klubu Przewodników Turystycznych im.Aleksandra Janowskiego oddział w Sosnowcu. 

Prowadzący wycieczkę Grzegorz Onyszko zdążył już nas przyzwyczaić do długich spacerów zakamarkami wschodnich dzielnic Sosnowca. Tym razem zapowiada, że przy okazji wycieczki dowiemy się nie tylko o historii obu dzielnic, ale także o ich mieszkańcach . Usłyszymy, jaką rolę odegrały w rozwoju Niwki i Modrzejowa kopalnie węgla kamiennego, a także zakłady Henrykowskie. Porozmawiamy też tradycyjnie już o znanych osobach, które odwiedziły tę dzielnice.

Podczas niedzielnego spaceru uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić cmentarz żydowski w Modrzejowie. Odwiedzimy też słynny Trójką Trzech Cesarzy, gdzie odbędzie się pieczenie kiełbasek ufundowanych przez przez wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Dudka i Klub Przewodników Turystycznych PTTK oddział w Sosnowcu.

Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 11. Zbiórka przy dawnym biurowcu fabryki Maszyn Górniczych, ul. Wojska Polskiego 25/27. Przewidywana długość marszruty około 8 km. Obowiązuje strój turystyczny odpowiedni do aury.

Przypomnijmy, że poprzednie wycieczki odbyły się m.in. po Porąbce, Maczkach, Kazimierzu Górniczym, Ostrowach Górniczych, Dańdówce i Borze oraz po zespole cmentarzy przy ul.Smutnej. Jak będzie tym razem?

Polecamy i zapraszamy.

[PP]

Bear