Spacer historyczny po Maczkach

spacer-po-maczkach-44W sobotę 29 października odbędzie się kolejny spacer historyczny po Sosnowcu. Tym razem odwiedzić można będzie zakamarki uroczej dzielnicy Sosnowca – Maczek. Przewodnikiem będzie sosnowiecki historyk Grzegorz Onyszko.

Zbiórkę zaplanowano o godzinie 10 przed Miejskim Klubem Maczki (ul.Krakowska 26), skąd wycieczka wystartuje by zwiedzić zlokalizowane w okolicy miejsca związane z historią dzielnicy. Zobaczymy miejsce, gdzie znajdowały się koszary wojskowe, cerkiew pw. św. Aleksandra Newskiego, komora celna. Zwiedzimy też okolice istniejących obiektów takich jak remontowany właśnie dworzec kolejowy, kościół św. Apostołów Piotra i Pawła, wieżę ciśnień, czy choćby zabytkowy most na Białej Przemszy. Maczki to miejsce, gdzie historię ma niemal każdy budynek sprzed II wojny światowej, miejsce gdzie nawet układ torów kolejowych jest wyjątkowy. To miejsce przesiąknięte historią naszego miasta i kraju zwiedzić będzie można już w sobotę.

Wycieczka odbywa się w ramach cyklu „Wędrówek sosnowieckich z historią w tle”. Ze względu na warunki pogodowe jej trasa może ulec zmianie. W czasie wycieczki obowiązuje ubiór i obuwie turystyczne. Koszt uczestnictwa to symboliczne 1 zł, w zamian uczestnicy otrzymają okolicznościową plakietkę. W imieniu organizatorów zapraszamy.

[PP]

Bear