Spacer historyczny po Kazimierzu Górniczym i lesie zagórskim

Grzegorz Onyszko - 2W sobotę 27 sierpnia odbędzie się kolejna ciekawa wycieczka po terenie Sosnowca. Tradycyjnie już spacer ma charakter historyczno-krajobrazowy, dzięki temu będzie okazja do zapoznania się z historią odwiedzanych miejsc. Spacer historyczny po Kazimierzu Górniczym i lesie zagórskim poprowadzi historyk Grzegorz Onyszko.
Zbiórkę zaplanowano na placu przed Miejskim Domem Kultury w Kazimierzu (Sosnowiec ul. Główna 19) o godzinie 11. Podczas spaceru będzie można zapoznać się z dziejami Kazimierza Górniczego, Czarnego Morza i ich mieszkańców. Zobaczymy miejsca związane z lokalnym górnictwem (m.in. byłą KWK Kazimierz -Juliusz) oraz poznać dzieje biskupich przysiółków dawnej wsi Porąbka, m.in. Szmejki. Usłyszymy też o znanych ludziach przebywających w Kazimierzu Górniczym.
Grzegorz Onyszko (na zdjęciu) jest nie tylko historykiem i autorem artykułów o naszym regionie. Jest także jednym  z pomysłodawców spacerów historycznych po Sosnowcu. Wiele z nich prowadził osobiście. Spacery cieszą się bardzo dużą popularnością, niektóre z nich zgromadziły grubo ponad 100 osób.
Wycieczka odbywa się w ramach cyklu „Wędrówek sosnowieckich z historią w tle”. Ze względu na warunki pogodowe jej trasa może ulec zmianie. W czasie wycieczki obowiązuje ubiór i obuwie turystyczne.
Serdecznie polecamy. Koszt uczestnictwa to symboliczne 1 zł, w zamian uczestnicy otrzymają okolicznościową plakietkę.
[PP]

Bear