Sosnowiecka Wielka-Moc i Brudny Rap w 2doors

Sobota w klubie 2doors (ul.Małachowskiego 24) upłynie pod znakiem imprezy o ciekawej nazwie Sosnowiecka Wielka-Moc. Na scenie zaprezentują się dwa ciekawe zespoły. 

Pierwszą z nich jest grupa o miło wyglądającej i brzmiącej nazwie “41-200”. Muzycy przedstawiają się tak: -„41-200 to kapela z Sosnowca powstała w marcu 2013 roku. 3 kumpli: Dziura, Pablo i Grzechu bawiąc się na koncercie Moskwy oraz Gagi postanowiło po kilku latach niegrania odświeżyć swoje sprzęty muzyczne i spróbować rekreacyjnie pograć jakąś szybką muzykę. Spotykali się od czasu do czasu, ale z racji tego, że czerpali z gry same przyjemności postanowili grywać regularnie. W przeciągu roku z przyczyn niezależnych musieli na parę miesięcy zawiesić działalność, by w pełni sił i jeszcze bardziej zmotywowani wrócić jesienią do sali prób. Wtedy też doszedł nowy gitarzysta – Batman, który zaczynał swoje przygody z gitarą. Grał w kapeli około 2 miesiące po czym wspólnie stwierdziliśmy, że chyba nie bardzo czuje tą muzykę. Jego miejsce zajął Żaba. W tym składzie gramy do dzisiaj tworząc to co lubimy – mieszankę pozytywnego punk rocka”.

Drugi sosnowiecki band to “ART.43”. Zespół powstał w styczniu 2010 r. Sami o sobie mówią: -„Wykonywany przez nas gatunek to dzika mieszanka szeroko pojętego rock’n’rolla. Mamy na koncie 4-utworowe demo oraz wiele fajnych koncertów. W tekstach poruszamy ważne życiowe sprawy, ale zdarza się także pośpiewać o dupie marynie. Dla każdego coś znanego. Zespół powstał w 2010 i jak chyba każda nowa kapela borykaliśmy się z problemem nadania jej nazwy. A że jesteśmy miłośnikami picia piwka na świeżym powietrzu i nie rzadko liczymy się z konsekwencjami ze strony władz, zaczęliśmy przeszukiwać kieszenie w celu odnalezienia kwitu, z nadzieją że znajdziemy na nim jakiś ciekawy detal pasujący do nazwy. Niestety okazało się że wszystkie są w posiadaniu kolegi, który będzie “tapetował” kuchnię. I tak wybraliśmy się na spacer po Czeladzi po nowy egzemplarz. Na efekt nie trzeba było długo czekać i już po kilkunastu minutach i uprzejmej prośbie stawiania wyraźnych liter, mogliśmy się cieszyć z nazwy: ” Artykuł 43 – spożywanie napojów wyskokowych w miejscu zabronionym przez ustawę”. Mimo tego pozytywnego nastawienia do codzienności, próżno w naszych tekstach szukać odniesień do powyższego. Życie weryfikuje rzeczywistość, a każdą zagraną próbe czy koncert traktujemy jako nagrodę. “Gdzieś za rogiem brat zabija brata, gdzieś za rogiem czai się śmierć wielka byłaby to strata gdybyś poddał się Idź i niech wiara napędza twój krok i sztandar chwały na szczycie wbij niech twoje słowa w czyny przerodzą się dziś”.

Początek imprezy w sobotę 19 kwietnia o 19. Bilety w cenie 10 zł

W niedzielę (20.04) na scenie zaprezentują się lokalni raperzy. Impreza pod hasłem Brudny Rap rozpocznie się o 19.30. Usłyszeć będzie można WWS, KID, PATRO, DŹWIĘKU STRUKTURA, PREZES/SANT, RU/ GOLDA/ DEDO, NOCTE/ EMAERO, ELOKA/SIAL. Czy Zagłębie Dąbrowskie stanie się stolicą polskiego rapu? Częściową odpowiedź będzie można uzyskać już w niedzielę. Bilety w cenie 9 zł. Organizatorzy zapewniają, że osoby, które wejdą między 19.30, a 20.30 mają szanse wygrać ciuchy z controlshop.pl.

Obydwie imprezy serdecznie polecamy.

[PP]

Bear