Sosnowiec oczami mieszkańców – wernisaż wystawy

9 czerwca (piątek) o godzinie 17 odbędzie się wernisaż wystawy “Sosnowiec oczami mieszkańców”, która będzie prezentowana w Sosnowieckim Centrum Sztuki Zamek Sielecki (ul.Zamkowa 2). Złożą się na nią współczesne fotografie Sosnowca nadesłane przez mieszkańców miasta.

Poprosiliśmy kuratora wystawy Rafała Bryłę, aby opowiedział nam coś więcej o tej ciekawie zapowiadającej się ekspozycji:-“Sosnowiec oczami mieszkańców” to wystawa stworzona przez Sosnowiczan, którzy zechcieli udostępnić swoje fotografie. Bohaterem tych fotografii jest Sosnowiec. Wystawa ma związek z urodzinami miasta. Jest dopełnieniem wcześniejszej historycznej wystawy “115 twarzy Sosnowca na 115-lecie miasta”. Na wystawie zostaną zaprezentowane najciekawsze fotografie, które nadesłali mieszkańcy i miłośnicy fotografii.” Dodajmy jeszcze, że wspomnianą wystawę “115 twarzy Sosnowca na 115-lecie miasta” można nadal oglądać w Zamku Sieleckim, podobnie jak niezwykle ciekawą prezentację “Demonstracja postępu – sztuka architektury w Sosnowcu w latach 1945-2017”.

Trzy wystawy o Sosnowcu w jednym miejscu? Tak to Zamek Sielecki. Serdecznie zapraszamy na wernisaż i wystawy, pamiętajmy że również w ten sposób możemy świętować urodziny naszego miasta. Satysfakcja gwarantowana. Polecamy.

[PP]

 

 

Bear