Sosnowiec oczami dziecka w Księgarni

Klaudia ChmielewskaSosnowiec łączy pokolenia to cykl czterech imprez dofinansowanych z Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych. Dzięki temu udział w nich jest bezpłatny, a ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Imprezy odbędą się w klubokawiarni Księgarnia (ul.Małachowskiego 22).

Każde ze czterech spotkań odbędzie się w kolejne sierpniowe soboty. Pierwsza impreza będzie miała miejsce 6 sierpnia. Oto co o niej mówi Klaudia Chmielewska (na zdjęciu) jedna z osób, które ją tworzą: -“Sosnowiec oczami dziecka, będą to zajęcia na których wspólnie z najmłodszymi oraz ich rodzicami, babciami, dziadkami stworzymy makietę naszego miasta. Dzieciaki ozdobią i pomalują kamienie, zamieniając każdy z nich w osobny, dopracowany element miasta (budynek, maszynę, mieszkańca). Można przyjść o dowolnej godzinie pomiędzy 10 a 13, wylosować zadanie i stworzyć małą część miasta. O godzinie 13:30 umieścimy wszystkie elementy na wcześniej przygotowanej planszy w kształcie naszego miasta.”

Celem projektu “Łączymy Pokolenia” jest kulturalna, międzypokoleniowa aktywizacja mieszkańców Sosnowca poprzez działania edukacyjne, teatralne, muzyczne, plastyczne, rekreacyjne i happeningowe. Pomysłodawcy liczą, że to w perspektywie zachęci mieszkańców miasta, uczestników warsztatów do częstszego korzystania z oferty kulturalnej Sosnowca. Polecamy i w imieniu organizatorów zapraszamy. Przypominamy, że startujemy o godzinie 10.

[PP]

Bear