Sosnowiec kiedyś i dziś, czyli slajdy w Miejskim Klubie “Maczki”

19 maja w Miejskim Klubie “Maczki” (Sosnowiec, ul.Krakowska 26) odbędzie się impreza pod tytułem Sosnowiec kiedyś i dziś.

Spotkanie składało się będzie z dwóch najważniejszych części. Jedną z nich będzie pokaz pocztówek z zasobów naszej strony, druga opierała będzie się na prezentacji prac Grzegorza Olszowskiego ze strony www.olszowski.starysosnowiec.art.pl. Wspomniane prace przedstawiają kontrasty składające się ze starych widoków połączonych ze współczesnymi ujęciami tego samego miejsca, dodatkowo wzbogaconymi okolicznościowymi krótkimi wierszami.

Jak wyglądało miasto na początku swego istnienia? Jak dziś wyglądają miejsca znane ze starych pocztówek? Czy warto odbudowywać nieistniejące dziś budynki? Jak różne były techniki wykonania pocztówek.

Prezentacja zdjęć Sosnowca jest zawsze okazją do wspomnień, refleksji i przemyśleń nad tym w jakim kierunku rozwinęło się nasze miasto. Impreza w Klubie Miejskim “Maczki” będzie pierwszą tego typu w tym miejscu. Organizatorami prócz Klubu Osiedlowego “Maczki” są Miejska Biblioteka Publiczna filia w Maczkach oraz radny Rady Miejskiej Jacek Dudek. Wstęp oczywiście jest bezpłatny. Początek prezentacji o godzinie 18.

Mamy informację dla mieszkańców Sosnowca, którzy chcieliby dotrzeć na imprezę autobusem z centrum. Autobus linii 220 rusza z dworca autobusowego (ul.Mościckiego) o 17. Podróż trwa około 40 minut.

[PP]

Bear