Sosnowiec 1918-2018 – zaproszenie na wernisaż

W najbliższy czwartek (28.06) w Energetycznym Centrum Kultury (ul. Będzińska 65) odbędzie się wernisaż ciekawie zapowiadającej się wystawy pt. “Sosnowiec 1918-2018”.  Na ekspozycje składają się prace członków Stowarzyszenia Miłośników Fotografii, którzy postanowili do starych zdjęć Sosnowca dorobić aktualne fotografie tych samych miejsc.

W Sosnowcu w ciągu zaledwie kilkunastu lat dokonana tak niezwykle dużej liczby wyburzeń, że nie sposób ich nawet oszacować. Zniknęły stare rudery, ale też budynki wartościowe, mocno związane z naszą historii. W ich miejsce czasem postały osiedla, czasem sklepy i inne obiekty użyteczności. Czasem jednak pozostała po nich tylko dziura w tkance miasta. Te zmiany spróbowali uchwycić sosnowieccy miłośnicy fotografii skupieni w stowarzyszeniu. Jaki jest efekt tego? Tego dowiemy się z wystawy, której wernisaż zapowiedziano na godzinę 18:30.

Na zachętę dodamy jeszcze czyje zdjęcia tworzą wystawę. Autorami są: Adam Bit, Zdzisław Biernaś, Joanna Bratko-Lityńska, Ewa Chrapka, Jerzy Chrapka, Ireneusz Czechowicz, Jadwiga Grzyb, Dawid Juszczyk, Joanna Kawoń, Michał Kusiak, Marek Lityński, Zbigniew Nobis, Wojciech Skórka, Wiesława Stawarz, Waldemar Śledzikowski, Aleksandra Wójcik, Zbigniew Zdzienicki.

Polecamy i zapraszamy. Wstęp wolny.

[PP]

 

 

Bear