Slajdowisko Sosnowiec w latach PRL (1945-69)

PRL01W czwartek 15 października po raz kolejny przeniesiemy się do dawnego Sosnowca. W restauracji Magiel Kulinarny (ul. Warszawska 5a) odbędzie się slajdowisko zatytułowane „Sosnowiec w latach PRL (1945-69)”.
To trzecie z planowanych czterech spotkań pod wspólnym tytułem „Historia Sosnowca na starej pocztówce”.
Jak wyglądał Sosnowiec w pierwszych latach po wojnie? Jak ukształtowano najważniejsze ulice w mieście? Jak wyglądały główne ulice przed przebudową? Jak w pierwszych latach PRL wyglądało Kino Zagłębie, poczta, Prezydium Rady Miejskiej, czy też siedziba PZPR? Jak na pocztówkach z tego okresu prezentuje się Pomnik Czynu Rewolucyjnego? Jakie jeździły po ulicach samochody, autobusy, jak wyglądały tramwaje?
To oczywiście tylko kilka z widoków, które zobaczymy podczas około godzinnej prezentacji.O narrację tym razem poprosiliśmy Pana Janusza Osińskiego, znanego przed laty konferansjera, kolorową postać Sosnowca. Janusz Osiński przez lata był znakomitym konferansjerem, animatorem kultury w regionie, szefem kilku lokalnych instytucji, a także autorem trzech książek, w których opisał znanych ludzi związanych z naszym regionem. Warto sięgnąć po książki „Całą gębą, czyli rzecz o cyganerii sosnowieckiej”, „4 razy całą gębą” i „Ludzie kultury i sportu”, gdyż z nich wyłania się inny Sosnowiec niż ten, który znamy na co dzień.
Wstęp na imprezę jest wolny. Początek o 18. Przewidywany czas imprezy około 90 minut. Prosimy o punktualne przybycie.
Organizatorem jest restauracja Magiel Kulinarny i portal 41-200.pl
Serdecznie zapraszamy.

[PP]

Bear