Sekrety Zagłębia, czyli spotkania z Tomaszem Kostro

“Sekrety Zagłębia” to kolejna książka, która wyszła spod pióra sosnowieckiego pisarza i dziennikarza Tomasza Kostro. Zawiera ona opis ponad 30 tajemniczych historii zarówno z okresu rozkwitu naszego regionu, jak i te o wiele nowsze. Pojawiają się postacie znane nam doskonale takie jak Jan Kiepura, Pola Negri, Bella Darvi, oraz te nieco mniej znane jak światowej sławy projektant znaczków Czesław Słania, czy kolorowa postać Sosnowca Janusz Osiński. W najbliższych dniach odbędą się kolejne spotkania promujące ukazanie się tej ciekawie zapowiadającej się książki na naszym rynku wydawniczym.

Pierwsze już we wtorek 27 listopada w auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Początek o godzinie 18. Spotkanie poprowadzi Magdalena Boczkowska. 

Dzień później, w środę 28 listopada w przytulnych wnętrzach klubokawiarni Artkwarium (3 Maja 1), również o godzinie 18 odbędzie się podobne spotkanie. 

Przypomnijmy, że Tomasz Kostro jest autorem książki „Na początku był cynk…” zawierającej opowieści o największych ludziach związanych z zagłębiowskim i śląskim przemysłem. Jej kontynuacją było: “Od cynku do kremu, czyli gawędy historyczne o pionierach, milionerach ich fortunach i przygodach”. Jedną z nowszych propozycja autorskich jest album “Zagłębie którego nie ma” oraz audiobook do książki “Sosnowiec jest takim miastem jak Londyn, Paryż, Wiedeń” Edwarda Kudelskiego. Tomasz Kostro ma też swój ogromny udział w bogato ilustrowanej książce „Sosnowiec między wojnami”, którą napisał wraz z Anną Urgacz-Szczęsną. Ponadto w ostatnich latach pisywał liczne felietony, najczęściej o tematyce kulturalnej.

Polecamy spotkania. Wstęp wolny.

[PP]

Bear