“Rutka” w Artkwarium w środę!

6 czerwca (środa) w klubokawiarni „Artkwarium” (ul. 3 Maja 1) odbędzie się spotkanie promujące najnowszą książkę Zbigniewa Białasa „Rutka”.  Podczas spotkania autor sosnowieckiej trylogii („Korzeniec”, „Puder i pył” i „Tal”) opowie o genezie powstania powieści, o trudnościach jakie pojawiły się w trakcie jej tworzenia oraz o tym jak książka została przyjęta wśród czytelników, którzy mieli okazję już ją przeczytać.

„Rutka” to czwarta zagłębiowska powieść autorstwa prof. Zbigniewa Białasa. Pierwsza, której akcja toczy się poza Sosnowcem i pierwsza inspirowana pamiętnikiem Rutki Laskier, który cudem przetrwał zawieruchę wojenną i późniejszy okres (głównie dzięki Pani Stanisławie Sapińskiej), który również nie sprzyjał tego typu wspomnieniom.

Przypomnijmy, że Zbigniew Białas na co dzień jest anglistą, profesorem nauk humanistycznych i powieściopisarzem. Jest dyrektorem Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego. Oprócz wspomnianych zagłębiowskich powieści jest też autorem książki „Nebraska”, będącej zapisem pobytu autora w USA.

Dla tych, którym nie udało się jak dotąd nabyć powieści będzie możliwość zakupu podczas spotkania w cenie 30 zł i uzyskania osobistej dedykacji od autora. Zapowiada się ciekawy wieczór w cudownym towarzystwie.

Początek spotkania o 18. Wstęp wolny. Polecamy.

[PP]

Wszelkie prawa zastrzeżone. 1 czerwca 2018. 

Bear