Rozmowy o Zagłębiu cz.II, Sosnowiec między wojnami. 17.12.2014 godz.18

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków naszego miasta, a szczególnie sympatyków historii Sosnowca i fanów dobrej literatury. Gościem środowego (17.12) spotkania będą autorzy książki „Sosnowiec między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939”, czyli Tomasz Kostro i Anna Urgacz-Szczęsna. Kim są autorzy? Tomasz Kostro to przede wszystkim znany dziennikarz, ale także autor świetnej książki „Na początku był cynk”, w której w ciekawy sposób opisał początki zagłębiowskiego przemysłu. Anna Urgacz-Szczęsna również działała na niwie prasowej, ale najbardziej znana jest dzięki inicjatywie pod nazwą Klub Sosnowiecki, który z czasem przerodził się w Klub Zagłębiowski (www.klubzaglebiowski.pl). Na łamach tej witryny publikuje autorskie artykuły na temat przeszłości Zagłębia Dąbrowskiego.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu: „Rozmowy o Zagłębiu”. Jest to seria imprez różnotematycznych dla którego wspólnym mianownikiem jest słowo klucz “Zagłębie”. „Rozmowy o Zagłębiu” to kolejna ze wspólnych inicjatyw zorganizowanych przez stronę www.41-200.pl i klubokawiarnię Pod Spodem. Gośćmi pierwszego spotkania pod tym hasłem byli przedstawiciele zawodników i trenerów Zagłębia Sosnowiec. Piłkarze występujący w II lidze od zawsze budzili duże zainteresowanie fanów, którzy pamiętają liczne sukcesy sosnowieckiego klubu na arenie krajowej i międzynarodowej. Spotkanie odbyło się w przede dniu pierwszego meczu ligowego (30 lipca) i cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie młodych fanów Zagłębia.

Podczas środowej imprezy, której szczególnymi gośćmi będą Anna Urgacz-Szczęsna i Tomasz Kostro będziemy mieć niepowtarzalną okazję, aby zadać im osobiście pytania, spotkać się twarzą w twarz, zakupić książkę i uzyskać dedykację. W kameralnym klimacie klubokawiarni Pod Spodem przybyli goście z pewnością usłyszą ciekawe informacje na temat Sosnowca. Więc jaki byłe ten Sosnowiec w latach międzywojennych?
Spotkanie rozpocznie się w środę 17 grudnia o godzinie 18:00. Wstęp oczywiście wolny. Zapraszamy

[PP]

Bear