Rozmowa z Arienne Dorothea Agnoletto (posłuchaj)

Arienne Dorothea AgnolettoKażdy kolejny dzień przekonuje nas jak wiele ciekawych postaci można spotkać na ulicach naszego Sosnowca. Tym razem twórcom podcastu Głos Sosnowca udało się namówić do rozmowy kobietę, artystkę światowego formatu. Arienne Dorothea Agnoletto, bo o niej piszemy to dyrygentka (m.in. Opery Wiedeńskiej), kompozytorka, pianistka, skrzypaczka, ale także dyplomowany prawnik i mieszkanka Sosnowca. Człowiek będący jednocześnie obywatelem świata i lokalnym, zagłębiowskim patriotą.
Z Panią Dorotą spotkaliśmy się 27 sierpnia w Sosnowieckim Centrum Organizacji Pozarządowych na dwa dni przed jej występem w sali widowiskowo-koncertowej Muza. Koncert Pamięci Jana Kiepury związany jest z pięćdziesiątą rocznicą śmierci wielkiego tenora. Podczas rozmowy poruszyliśmy zarówno wątki operowe, jak i te związane z naszym regionem. Dowiedzieliśmy się, czy Pani Agnoletto czuje się bardziej związana z Będzinem, czy z Sosnowcem. Zdradziła nam też jakie jest jej ulubione miejsce w Sosnowcu, w którym można ją często spotkać. Jak to zwykle bywa nie chcemy zbyt wiele zdradzać szczegółów dotyczących tej rozmowy, gdyż chcielibyśmy żeby Państwo ją odsłuchali do czego serdecznie zachęcamy.
Przypomnijmy, że Głos Sosnowca to pierwszy sosnowiecki podcast, którego można słuchać regularnie za pomocą strony internetowej, a także za pomocą odpowiednich aplikacji na urządzeniach mobilnych. Można też ściągnąć nagraną audycję i odsłuchać w dowolnym momencie i miejscu.
Zapraszamy do posłuchania rozmowy z Arienne Dorothea Agnoletto.

[PP]

Bear