Romeo i Julia, czyli wielka miłość w centrum Sosnowca

Krzysztof KorzeniowskiDobiegają końca XII Sosnowieckie Dni Literatury organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Jednym z ostatnich elementów tego cyklu imprez będzie happening zatytułowany “Jestem Romeo, bądź moją Julią” z udziałem aktorów Teatru Zagłębia, który będzie miał miejsce w piątek 3 czerwca.

Podobnie jak podczas happeningu rozpoczynającego Sosnowieckie Dni Literatury, który odbył się 13 maja na Placu Stulecia również tym razem aktorzy namawiać będą do zapoznania się z twórczością Williama Szekspira. Przechodnie przy wsparciu znakomitych aktorów Teatru Zagłębia Agnieszki Bałagi-Okońskiej, Michała Bałagi i Krzysztofa Korzeniowskiego (na zdjęciu) będą mogli choć na chwilę wcielić się w rolę Romea i mówić wierszem do Julii stojącej w na balkonie Hotelu Centrum (ul. Modrzejowska 3, kamienica narożna). Będziemy mieć zatem udział w odtworzeniu najbardziej znanej sceny balkonowej, do tego w samym sercu Sosnowca.Organizatorzy obiecują, że ciekawe i oryginalne interpretacje zostaną nagrodzone.

Jak to zwykle przy takich okazjach będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z aktorami ubranymi w stroje z epoki, a także zamienia z nimi kulka zdań niekoniecznie na temat sztuk Szekspira.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie. Udział w akcji jest bezpłatny, dobrowolny i całkowicie spontaniczny. Początek o godzinie 14:30.

[PP]

 

 

 

Bear