ROLLkujemy w Sosnowcu w sobotę

Rollkujemy w Sosnowcu (8)29 sierpnia w Parku Sieleckim o godzinie 18 rozpocznie się impreza „Rollkujemy w Sosnowcu”. To drugie tego typu wydarzenie w mieście. Jego pierwsza edycja odbyła się w piątek 16 czerwca i zgromadziła licznych rolkarzy nie tylko z Sosnowca. 

Impreza ta ma na celu integrację środowisk rolkarzy, ale również wspólną zabawę. Głównym jej elementem będzie wspólny przejazd przez Sosnowiec. Trasa wygląda imponująco, sami organizatorzy tak ją opisują: -“Wyjazd spod Palmy w Parku Sieleckim. Kierujemy się główną aleją w Parku Sieleckim w stronę „Empire”. Wjeżdżamy na ulicę 3 – go Maja i kierujemy się w kierunku
basenu Sieleckiego. Na wysokości Basenu zawracamy i kierujemy się ulicą 3-go Maja w kierunku Dworca PKP, wjeżdżamy pod Wiadukt w ulicę Piłsudskiego. Na rondzie skręcamy w prawo w ulicę Kilińskiego, kierując się w stronę Wyższej Szkoły Humanitas. (tam robimy przerwę). Następnie wjeżdżamy w ulicę Sedlaka i kierujemy się prosto. Koło Sklepu Netto skręcamy w prawo w Aleję Mireckiego, jadąc cały czas prosto kierujemy się w stronę świateł. Na światłach skręcamy w prawo w ulicę Grota Roweckiego kierując się w kierunku Uniwersytetu Śląskiego. Dojeżdżając do świateł koło UŚ skręcamy w lewo w ulicę Orlą. Jadąc cały czas prosto kierujemy się w stronę Będzina ulicą Będzińską. Wjeżdżamy pod wiadukt i na wiadukcie zawracamy i kierujemy się w stronę Uniwersytety Nauk o Ziemi. Koło „żylety” na Parkingu robimy dłuższą przerwę. Po odpoczynku wracamy ulicą Będzińską w kierunku Sosnowca. Wjeżdżamy na Ulicę Orlą i kierujemy się w stronę świateł koło Uniwersytetu Śląskiego. Na światłach skręcamy w lewo w ulicę Orlą w kierunku Kościoła Św. Tomasza. Skręcamy w prawo w ulicę S. Żeromskiego i kierujemy się w stronę Parku Sieleckiego. Wjeżdżamy do Parku”. Trasa liczy prawie 12 kilometrów.

Organizatorem „Rollkujemy w Sosnowcu” jest wiceprzewodnicząca Rady Miasta Pani Katarzyna Kidawa – Kałka oraz rolkarze skupieni wokół znanego w Parku Sieleckim “freestylowca” Piotra.

Zapowiadane są też inne atrakcje. W imieniu organizatorów zapraszamy.

[PP]

Bear